Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym pomysłem, gdyż otrzymasz stosowne wsparcie, które pozwoli szybko wkroczyć na odpowiednią ścieżkę prowadzącą do sukcesu.


Spis treści
Jak zacząć?
Charakterystyka branży
Wymagania
Współpraca z WGN
Korzyści z franczyzy
Co jest potrzebne?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku założyć biuro nieruchomości bez licencji? Na wstępie zwróć uwagę na to, co tak naprawdę robi się w tej branży i czy masz ku temu stosowne kompetencje. Co bardzo ważne, nie oznacza to konieczności posiadania jakiegoś specjalnego doświadczenia, dzięki czemu taką działalność może podjąć niemal każdy, zwłaszcza że nie jest to również obarczone uzyskiwaniem żadnych dedykowanych uprawnień.

Specyfika działalności

Rynek ten wykazuje duży potencjał, a jak pokazały ostatnie lata, także ogromną odporność na inne wydarzenia w kraju i na świecie. Z tego względu jest on naprawdę godny uwagi, szczególnie że można na nim zarobić naprawdę wysokie pieniądze. Prowadząc biuro, zajmiesz się dbaniem o transakcje sprzedażowe czy wynajmem różnych typów nieruchomości, przy czym zadania pośrednika mogą obejmować różny zakres, w tym w obrębie weryfikacji prawnej, zajmowania się prezentacjami czy nawet wypracowywaniu ostatecznego kształtu umów. Jest to jednak ekscytująca praca, pełna nowych wyzwań i kontaktów z ludźmi.

Wymagania

Na pewno trzeba się wykazać dużą kulturą osobistą i pozytywnym nastawieniem do innych, gdyż tylko wtedy można wzbudzać zaufanie i dobrze porozumieć się z klientami. Do skutecznego prowadzenia takiej jednostki przydadzą się cechy przywódcze i kierownicze, w tym związane z racjonalnym, ale i szybkim podejmowaniem trudnych decyzji. Dużym plusem jest natomiast minimum wymagań formalnych, gdyż, aby otworzyć biuro, nie musisz mieć odpowiedniego dyplomu czy bogatego CV w sferze nieruchomości. Od 1 stycznia 2014 roku prowadzenie działalności w obrocie nieruchomościami nie wymaga także posiadania licencji zawodowej.

Przebieg procesu

Proces jest stosunkowo prosty i oparty na paru etapach. Zaczyna się od wybrania formy prawnej biura (jednoosobowa działalność lub spółka cywilna) oraz opcji opodatkowania. Potrzebny będzie kod Polskiej Klasyfikacji Działalności, związany z obszarem działalności firmy, co określa się przy składaniu wniosku o rejestrację. W kolejnych krokach właściciel musi zdecydować, czy sam zajmie się księgowością, czy zleci to wyspecjalizowanemu podmiotowi, a dopełnieniem formalności związanych z rozpoczęciem działalności jest wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Rozmowa pośrednika nieruchomości
fot. pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości z franczyzą? WGN podpowiada

Jak założyć biuro nieruchomości? Praktyka pokazuje, że jedną z najlepszych opcji jest korzystanie z franczyzy, czyli przystąpienie do większej grupy, ponieważ znacząco ułatwia to start i zwiększa szansę na sukces. W ten sposób działalność mogą podjąć osoby, które nie miały wcześniej rozległej wiedzy z tego rynku. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia i renomy WGN, podejmując się współpracy z naszą grupą.

Atuty tego modelu biznesowego

Choć biuro możesz otworzyć w zasadzie całkowicie indywidualnie i na własną rękę, musisz mieć na uwadze, że początki działalności mogą być wtedy bardzo trudne. Na rynku tym operuje się dużymi sumami, więc klienci wybierają usługi raczej sprawdzonych i renomowanych podmiotów. Widać tutaj ogromny atut franczyzy, ponieważ nawet rozpoczynając dopiero przygodę z nieruchomościami, zaczynasz z wysokiego pułapu, gdyż pod szyldem WGN, a więc grupy z wieloletnim doświadczeniem i o bardzo dużej renomie. Dodatkowo nie musisz się przejmować tym, że nie wiesz do końca, jak zorganizować pracę biura, ponieważ podejmując się współpracy, oferujemy na wstępie dostęp do naszego know-how i bardzo cenne szkolenia. Dowiesz się, jak działać i uzyskasz wszelkie cenne materiały źródłowe, dotyczące choćby kształtów umów i regulacji prawnych, a o wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy na bieżąco informować. Model franczyzowy jest zatem bardzo korzystny, zarówno na początku, jak i w toku późniejszej działalności.

Czego potrzebujesz?

Aby prowadzić własne biuro nieruchomości, potrzebujesz przede wszystkim zapału i wspomnianych predyspozycji menedżerskich, dzięki którym podołasz z wyzwaniami, jakie stawia prowadzenie tego typu biura. Potrzebny będzie posiadany na własność lub wynajęty lokal o powierzchni przynajmniej 30 m2, przy czym powinien się on znajdować w ruchliwym rejonie, a obowiązkowo na zewnątrz musi być też miejsce na umieszczenie reklamy w formie kasetonu/szyldu o powierzchni min. 3,5 m2. Koszt związany z otwarciem biura z WGN to 10 tysięcy złotych. Inwestycja może się przy tym zwrócić już po paru miesiącach. Osoby myślące o własnym biurze nieruchomości powinny mieć świadomość, że jest to atrakcyjny, ale i wymagający rynek. Wiąże się to z perspektywą ciekawej i dobrze płatnej pracy, lecz stawia również duże wyzwania. Rozsądnym wyjściem jest rozpoczęcie działalności w ramach franczyzy WGN, dzięki czemu możesz liczyć na łatwy początek i zdecydowanie większe szanse na odniesienie sukcesu.

5/5 - (2 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Kobieta i mężczyzna

Oferta Franczyzy WGN – najczęściej zadawane pytania

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, blisko 30 lat na rynku, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w 80 oddziałach w kraju i zagranicą. Podstawową działalnością Grupy WGN jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w szczególności nieruchomościami tzw. drogimi. Dowiedz się więcej o naszym systemie franczyzowym!

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Franczyza nieruchomości czy własna marka?

https://pixabay.com Franczyza nieruchomości jest modelem biznesowym, który wybiera coraz więcej osób zainteresowanych działalnością na tym rynku. Wynika to z mocno ułatwionego startu i pewniejszych perspektyw na osiągnięcie sukcesu. Działanie na własną rękę może być atrakcyjną wizją, która jest jednak ryzykowna. Najlepiej będzie wybrać partnera, który oferuje uczciwe i klarowne warunki współpracy, takiego jak grupa WGN.

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak zostać agentem nieruchomości? Można spróbować zatrudnić się w firmie z branży nieruchomości, ale ciekawym rozwiązaniem jest również założenie własnego biura. Takie działanie jest obecnie ułatwione względem minionych lat pod kątem przepisów, a chcąc zwiększyć swoje szanse, warto skorzystać z atutów, jakie gwarantuje franczyzowy model prowadzenia biznesu. Taką okazję daje przystąpienie do współpracy z

Czytaj więcej »
WGN: spotkanie agentów 3

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »
WGN 30 lat na rynku

Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

Branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie Czy w czasie pandemii Grupa WGN odczuła spadek, czy też przeciwnie – wzrost obrotów ? Na pewno ten okres to wyzwanie dla przedsiębiorców (Oddziałów WGN) jak również klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. Rok 2020

Czytaj więcej »
Ile zarabia agent nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości?

Pytanie „ile zarabia agent nieruchomości?” zadaje sobie wiele osób, które kusi wizja pracy w tej branży. Ta jest rzeczywiście ciekawa, a co najważniejsze – perspektywiczna. Angażując się w pracę na rynku nieruchomości, można zyskać interesujące, a do tego dochodowe zajęcie. Ciekawą perspektywą będzie jednak otworzenie własnego biura, najlepiej w ramach franczyzy. Jeśli jesteś tym zainteresowany, skontaktuj się z naszą firmą WGN, która posiada największe, bo ponad 33-letnie doświadczenie w branży.

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości? Pytanie to najczęściej zadają sobie przedsiębiorcy, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat branży i są zainteresowani rozpoczęciem w niej własnej działalności. Poza odpowiednią motywacją biznesową do prowadzenia biura niezbędne będą też pewne kompetencje i umiejętności. W całym procesie kluczowe znaczenie ma też wybór właściwego modelu biznesowego, a obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się franczyza.

Czytaj więcej »
Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys. może być atrakcyjną perspektywą dla osób, które chciałyby podjąć własną działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji, czym dokładnie się zająć. Świetnym rozwiązaniem będzie wtedy franczyza w lukratywnym segmencie nieruchomości, ponieważ taki model działania ma wiele zalet i wiąże się z ciekawymi perspektywami. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, zapraszamy do współpracy z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście

Czytaj więcej »

Zdobywca Nagrody Orła Brokera WGN za 2023 rok

To już dekada w Grupie WGN! Pan Marek Świdziński – Dyrektor Biur w Polkowicach, Szprotawie, Nowej Soli oraz Żaganiu został Nagrodzony Orłem Brokera WGN 2023 na tegorocznej Uroczystej Gali podczas 55. Kongresu Grupy WGN. To wyróżnienie na które wiele Partnerów czeka, a inni mają go już w swoich rękach! „Wiele lat temu, kiedy marketing bezpośredni

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top