Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym pomysłem, gdyż otrzymasz stosowne wsparcie, które pozwoli szybko wkroczyć na odpowiednią ścieżkę prowadzącą do sukcesu.


Spis treści
Jak zacząć?
Charakterystyka branży
Wymagania
Współpraca z WGN
Korzyści z franczyzy
Co jest potrzebne?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku założyć biuro nieruchomości bez licencji? Na wstępie zwróć uwagę na to, co tak naprawdę robi się w tej branży i czy masz ku temu stosowne kompetencje. Co bardzo ważne, nie oznacza to konieczności posiadania jakiegoś specjalnego doświadczenia, dzięki czemu taką działalność może podjąć niemal każdy, zwłaszcza że nie jest to również obarczone uzyskiwaniem żadnych dedykowanych uprawnień.

Specyfika działalności

Rynek ten wykazuje duży potencjał, a jak pokazały ostatnie lata, także ogromną odporność na inne wydarzenia w kraju i na świecie. Z tego względu jest on naprawdę godny uwagi, szczególnie że można na nim zarobić naprawdę wysokie pieniądze. Prowadząc biuro, zajmiesz się dbaniem o transakcje sprzedażowe czy wynajmem różnych typów nieruchomości, przy czym zadania pośrednika mogą obejmować różny zakres, w tym w obrębie weryfikacji prawnej, zajmowania się prezentacjami czy nawet wypracowywaniu ostatecznego kształtu umów. Jest to jednak ekscytująca praca, pełna nowych wyzwań i kontaktów z ludźmi.

Wymagania

Na pewno trzeba się wykazać dużą kulturą osobistą i pozytywnym nastawieniem do innych, gdyż tylko wtedy można wzbudzać zaufanie i dobrze porozumieć się z klientami. Do skutecznego prowadzenia takiej jednostki przydadzą się cechy przywódcze i kierownicze, w tym związane z racjonalnym, ale i szybkim podejmowaniem trudnych decyzji. Dużym plusem jest natomiast minimum wymagań formalnych, gdyż, aby otworzyć biuro, nie musisz mieć odpowiedniego dyplomu czy bogatego CV w sferze nieruchomości. Od 1 stycznia 2014 roku prowadzenie działalności w obrocie nieruchomościami nie wymaga także posiadania licencji zawodowej.

Przebieg procesu

Proces jest stosunkowo prosty i oparty na paru etapach. Zaczyna się od wybrania formy prawnej biura (jednoosobowa działalność lub spółka cywilna) oraz opcji opodatkowania. Potrzebny będzie kod Polskiej Klasyfikacji Działalności, związany z obszarem działalności firmy, co określa się przy składaniu wniosku o rejestrację. W kolejnych krokach właściciel musi zdecydować, czy sam zajmie się księgowością, czy zleci to wyspecjalizowanemu podmiotowi, a dopełnieniem formalności związanych z rozpoczęciem działalności jest wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Rozmowa pośrednika nieruchomości
fot. pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości z franczyzą? WGN podpowiada

Jak założyć biuro nieruchomości? Praktyka pokazuje, że jedną z najlepszych opcji jest korzystanie z franczyzy, czyli przystąpienie do większej grupy, ponieważ znacząco ułatwia to start i zwiększa szansę na sukces. W ten sposób działalność mogą podjąć osoby, które nie miały wcześniej rozległej wiedzy z tego rynku. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia i renomy WGN, podejmując się współpracy z naszą grupą.

Atuty tego modelu biznesowego

Choć biuro możesz otworzyć w zasadzie całkowicie indywidualnie i na własną rękę, musisz mieć na uwadze, że początki działalności mogą być wtedy bardzo trudne. Na rynku tym operuje się dużymi sumami, więc klienci wybierają usługi raczej sprawdzonych i renomowanych podmiotów. Widać tutaj ogromny atut franczyzy, ponieważ nawet rozpoczynając dopiero przygodę z nieruchomościami, zaczynasz z wysokiego pułapu, gdyż pod szyldem WGN, a więc grupy z wieloletnim doświadczeniem i o bardzo dużej renomie. Dodatkowo nie musisz się przejmować tym, że nie wiesz do końca, jak zorganizować pracę biura, ponieważ podejmując się współpracy, oferujemy na wstępie dostęp do naszego know-how i bardzo cenne szkolenia. Dowiesz się, jak działać i uzyskasz wszelkie cenne materiały źródłowe, dotyczące choćby kształtów umów i regulacji prawnych, a o wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy na bieżąco informować. Model franczyzowy jest zatem bardzo korzystny, zarówno na początku, jak i w toku późniejszej działalności.

Czego potrzebujesz?

Aby prowadzić własne biuro nieruchomości, potrzebujesz przede wszystkim zapału i wspomnianych predyspozycji menedżerskich, dzięki którym podołasz z wyzwaniami, jakie stawia prowadzenie tego typu biura. Potrzebny będzie posiadany na własność lub wynajęty lokal o powierzchni przynajmniej 30 m2, przy czym powinien się on znajdować w ruchliwym rejonie, a obowiązkowo na zewnątrz musi być też miejsce na umieszczenie reklamy w formie kasetonu/szyldu o powierzchni min. 3,5 m2. Koszt związany z otwarciem biura z WGN to 10 tysięcy złotych. Inwestycja może się przy tym zwrócić już po paru miesiącach. Osoby myślące o własnym biurze nieruchomości powinny mieć świadomość, że jest to atrakcyjny, ale i wymagający rynek. Wiąże się to z perspektywą ciekawej i dobrze płatnej pracy, lecz stawia również duże wyzwania. Rozsądnym wyjściem jest rozpoczęcie działalności w ramach franczyzy WGN, dzięki czemu możesz liczyć na łatwy początek i zdecydowanie większe szanse na odniesienie sukcesu.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie rozpoczęcie działalności w takiej formie jest dużo prostsze niż dawniej. Z uruchomieniem biura nieruchomości wiążą się oczywiście pewne wymagania formalne, a także konieczność podjęcia istotnych decyzji biznesowych. W praktyce cały proces może jednak przebiegać bez potrzeby pozyskiwania żadnych specjalistycznych zezwoleń. Rozwiązaniem okazuje się bowiem model franczyzowy.

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości. Jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości jest świetnym pomysłem na biznes. Rynek ten stale się rozwija i coraz więcej osób oraz podmiotów korzysta z usług pośredników. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, może to być dla Ciebie doskonała koncepcja, zwłaszcza dlatego, że wiąże się to z atrakcyjnymi korzyściami finansowymi. Najlepiej będzie wystartować w modelu

Czytaj więcej »
Agencja nieruchomości w Polsce - lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce – lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce jest bardziej opłacalna we franczyzie, czy na własną rękę? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Wiele zależy od wiedzy, jaką już posiada taka osoba. Liczy się także jej doświadczenie w praktyce. Poleganie na własnych nabytych umiejętnościach może być tak samo korzystnym rozwiązaniem, jak

Czytaj więcej »
WGN: spotkanie agentów 3

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku. – Obserwujemy błyskawiczny

Czytaj więcej »
Podpis pod dokumentem

Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach?

Z czego WGN może być dumny? Dla nas największą satysfakcją jest to, że średni staż biura franczyzowego WGN wynosi ponad 8 lat. Sukces franczyzy nieruchomości zawdzięczamy przede wszystkim autorskiemu know how jakie przekazujemy każdemu nowemu Parterowi oraz systematycznym szkoleniom, które są prowadzone dla naszych Franchise-biorców przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych- specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rynku

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »
Globus

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości

Czytaj więcej »
Jak zarabiać na nieruchomościach?

Jak zarabiać na nieruchomościach?

https://pixabay.com Jak zarabiać na nieruchomościach? Najpopularniejszą metodą jest oczywiście kupowanie i późniejsze odsprzedawanie mieszkań z zyskiem. W praktyce jednak jest to zajęcie dla wąskiego grona osób, gdyż wiąże się ono ze sporym ryzykiem i jest traktowane raczej jako forma inwestycji. W zamian za to dobrym rozwiązaniem będzie biuro zajmujące się pośredniczeniem w transakcjach na rynku

Czytaj więcej »
Jak zostać franczyzobiorcą?

Jak zostać franczyzobiorcą?

https://pixabay.com Jak zostać franczyzobiorcą? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które miały styczność z tematem tego modelu biznesowego, który zaintrygował ich potencjalnymi korzyściami. Te mogą być naprawdę wymierne, oczywiście pod warunkiem wybrania dobrej do tego branży i posiadania stosownych umiejętności w zakresie zajmowania się danym zajęciem. Ciekawe możliwości daje rynek nieruchomości, który może dać pełen

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top