Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
65%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
250 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
500 000+

zadowolonych klientów

Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym pomysłem, gdyż otrzymasz stosowne wsparcie, które pozwoli szybko wkroczyć na odpowiednią ścieżkę prowadzącą do sukcesu.


Spis treści
Jak zacząć?
Charakterystyka branży
Wymagania
Współpraca z WGN
Korzyści z franczyzy
Co jest potrzebne?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak krok po kroku założyć biuro nieruchomości bez licencji? Na wstępie zwróć uwagę na to, co tak naprawdę robi się w tej branży i czy masz ku temu stosowne kompetencje. Co bardzo ważne, nie oznacza to konieczności posiadania jakiegoś specjalnego doświadczenia, dzięki czemu taką działalność może podjąć niemal każdy, zwłaszcza że nie jest to również obarczone uzyskiwaniem żadnych dedykowanych uprawnień.

Specyfika działalności

Rynek ten wykazuje duży potencjał, a jak pokazały ostatnie lata, także ogromną odporność na inne wydarzenia w kraju i na świecie. Z tego względu jest on naprawdę godny uwagi, szczególnie że można na nim zarobić naprawdę wysokie pieniądze. Prowadząc biuro, zajmiesz się dbaniem o transakcje sprzedażowe czy wynajmem różnych typów nieruchomości, przy czym zadania pośrednika mogą obejmować różny zakres, w tym w obrębie weryfikacji prawnej, zajmowania się prezentacjami czy nawet wypracowywaniu ostatecznego kształtu umów. Jest to jednak ekscytująca praca, pełna nowych wyzwań i kontaktów z ludźmi.

Wymagania

Na pewno trzeba się wykazać dużą kulturą osobistą i pozytywnym nastawieniem do innych, gdyż tylko wtedy można wzbudzać zaufanie i dobrze porozumieć się z klientami. Do skutecznego prowadzenia takiej jednostki przydadzą się cechy przywódcze i kierownicze, w tym związane z racjonalnym, ale i szybkim podejmowaniem trudnych decyzji. Dużym plusem jest natomiast minimum wymagań formalnych, gdyż, aby otworzyć biuro, nie musisz mieć odpowiedniego dyplomu czy bogatego CV w sferze nieruchomości. Od 1 stycznia 2014 roku prowadzenie działalności w obrocie nieruchomościami nie wymaga także posiadania licencji zawodowej.

Przebieg procesu

Proces jest stosunkowo prosty i oparty na paru etapach. Zaczyna się od wybrania formy prawnej biura (jednoosobowa działalność lub spółka cywilna) oraz opcji opodatkowania. Potrzebny będzie kod Polskiej Klasyfikacji Działalności, związany z obszarem działalności firmy, co określa się przy składaniu wniosku o rejestrację. W kolejnych krokach właściciel musi zdecydować, czy sam zajmie się księgowością, czy zleci to wyspecjalizowanemu podmiotowi, a dopełnieniem formalności związanych z rozpoczęciem działalności jest wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Rozmowa pośrednika nieruchomości
fot. pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości z franczyzą? WGN podpowiada

Jak założyć biuro nieruchomości? Praktyka pokazuje, że jedną z najlepszych opcji jest korzystanie z franczyzy, czyli przystąpienie do większej grupy, ponieważ znacząco ułatwia to start i zwiększa szansę na sukces. W ten sposób działalność mogą podjąć osoby, które nie miały wcześniej rozległej wiedzy z tego rynku. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia i renomy WGN, podejmując się współpracy z naszą grupą.

Atuty tego modelu biznesowego

Choć biuro możesz otworzyć w zasadzie całkowicie indywidualnie i na własną rękę, musisz mieć na uwadze, że początki działalności mogą być wtedy bardzo trudne. Na rynku tym operuje się dużymi sumami, więc klienci wybierają usługi raczej sprawdzonych i renomowanych podmiotów. Widać tutaj ogromny atut franczyzy, ponieważ nawet rozpoczynając dopiero przygodę z nieruchomościami, zaczynasz z wysokiego pułapu, gdyż pod szyldem WGN, a więc grupy z wieloletnim doświadczeniem i o bardzo dużej renomie. Dodatkowo nie musisz się przejmować tym, że nie wiesz do końca, jak zorganizować pracę biura, ponieważ podejmując się współpracy, oferujemy na wstępie dostęp do naszego know-how i bardzo cenne szkolenia. Dowiesz się, jak działać i uzyskasz wszelkie cenne materiały źródłowe, dotyczące choćby kształtów umów i regulacji prawnych, a o wszelkich zmianach w tym zakresie będziemy na bieżąco informować. Model franczyzowy jest zatem bardzo korzystny, zarówno na początku, jak i w toku późniejszej działalności.

Czego potrzebujesz?

Aby prowadzić własne biuro nieruchomości, potrzebujesz przede wszystkim zapału i wspomnianych predyspozycji menedżerskich, dzięki którym podołasz z wyzwaniami, jakie stawia prowadzenie tego typu biura. Potrzebny będzie posiadany na własność lub wynajęty lokal o powierzchni przynajmniej 30 m2, przy czym powinien się on znajdować w ruchliwym rejonie, a obowiązkowo na zewnątrz musi być też miejsce na umieszczenie reklamy w formie kasetonu/szyldu o powierzchni min. 3,5 m2. Koszt związany z otwarciem biura z WGN to 10 tysięcy złotych. Inwestycja może się przy tym zwrócić już po paru miesiącach. Osoby myślące o własnym biurze nieruchomości powinny mieć świadomość, że jest to atrakcyjny, ale i wymagający rynek. Wiąże się to z perspektywą ciekawej i dobrze płatnej pracy, lecz stawia również duże wyzwania. Rozsądnym wyjściem jest rozpoczęcie działalności w ramach franczyzy WGN, dzięki czemu możesz liczyć na łatwy początek i zdecydowanie większe szanse na odniesienie sukcesu.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Pixabay Kobieta na fotelu

Franczyza WGN kluczem do sukcesu.

Jak to jest działać przy wsparciu silnego Partnera – Lidera z ugruntowaną pozycją na rynku WGN jest na rynku od ponad 30 lat. Pod szyldem WGN działa blisko 100 niezależnych biur, w których pracuje ponad pół tysiąca agentów. WGN to największa polska marka franczyzowa z branży nieruchomości, której zaufało ponad 3 miliony klientów z rynku polskiego i międzynarodowego.

Czytaj więcej »
Kobieta tworząca wykres

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »
Jak założyć agencję nieruchomości?

Jak założyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak założyć agencję nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaznajomiły się z zasadami panującymi na tym rynku i widzą tam pole do własnej działalności. Można się przy tym kierować różnymi motywami, natomiast ze świadomością pewnych kompetencji, które będą potrzebne do uzyskania sukcesu. Pomoże w tym z pewnością wybór franczyzowego modelu biznesowego, najlepiej

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Franczyza nieruchomości czy własna marka?

https://pixabay.com Franczyza nieruchomości jest modelem biznesowym, który wybiera coraz więcej osób zainteresowanych działalnością na tym rynku. Wynika to z mocno ułatwionego startu i pewniejszych perspektyw na osiągnięcie sukcesu. Działanie na własną rękę może być atrakcyjną wizją, która jest jednak ryzykowna. Najlepiej będzie wybrać partnera, który oferuje uczciwe i klarowne warunki współpracy, takiego jak grupa WGN.

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości?

Jak otworzyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, gdyż jest to ciekawa branża z dużymi, a przy tym stabilnymi perspektywami. Podjęcie się takiej działalności jest teraz ułatwione, gdyż nie jest ona licencjonowana. Z myślą o optymalnym starcie i dalszym rozwoju dobrze jest rozpocząć taki biznes, korzystając z franczyzy. Taką szansę otrzymujesz,

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym

Czytaj więcej »
Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie

Czytaj więcej »
Franczyza: pomysł na biznes

Franczyza: pomysł na biznes

https://pixabay.com Franczyza: pomysł na biznes, który przyniesie sukces? Ten model funkcjonowania przedsiębiorstw zyskał dużą popularność, lecz przez to wywołuje równie wiele dyskusji. Zastanawiasz się, o co tak naprawdę w nim chodzi i czy rzeczywiście jest to koncepcja godna rozważenia? Podpowiadamy, o czym trzeba wiedzieć w tym zakresie i jak przekłada się to na branżę nieruchomości.

Czytaj więcej »
Globus

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak zostać agentem nieruchomości? Można spróbować zatrudnić się w firmie z branży nieruchomości, ale ciekawym rozwiązaniem jest również założenie własnego biura. Takie działanie jest obecnie ułatwione względem minionych lat pod kątem przepisów, a chcąc zwiększyć swoje szanse, warto skorzystać z atutów, jakie gwarantuje franczyzowy model prowadzenia biznesu. Taką okazję daje przystąpienie do współpracy z

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce. Spis treści:Wzrost popularności

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top