Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce.


Spis treści:
Wzrost popularności franczyz
Franczyza – co to znaczy?
Biuro własne czy franczyzowe?
Własna agencja nieruchomości
Krok po kroku
Franczyzowe biuro nieruchomości
Przewaga WGN
Podsumowanie

Franczyza nieruchomości rośnie w siłę

Pandemia oraz związany z nią lockdown pokazał, że na rynku franczyz nieruchomości liczą się najsilniejsi. Nieruchomości jako jedyna branża nie tylko przeszły przez ten okres „bez szwanku” ale przede wszystkim stały się kierunkiem rozwoju dla wielu przedsiębiorców. Stąd notowany wzrost nowych agencji nieruchomości oraz zainteresowanie franczyzą nieruchomości.

Sieć franczyzowa to oferta dla tych, którzy wolą skorzystać ze sprawdzonego przepisu na sukces, modelu prowadzenia biura nieruchomości i skupić się na pozyskiwaniu klientów, ofert i tworzeniu stabilnego zespołu. O resztę zadba Franczyzodawca.

Zawód pośrednika kusi dużymi zarobkami, elastycznym czasem pracy i brakiem rutyny typowej podczas np. pracy w biurze. Dla kogo będzie najlepszy? Dla osób kreatywnych, potrafiących dobrze organizować czas pracy i zarządzać napiętym terminarzem. W tym zawodzie ważny jest ciągły rozwój, pozytywne nastawienie do świata i umiejętność nawiązywania trwałych relacji z ludźmi.

Definicja franczyzy

Co kryje się pod pojęciem franczyza? Według Europejskiego Kodeksu Etyki franczyza to ścisła współpraca partnerska między dwoma przedsiębiorstwami oraz możliwość korzystania z modelu biznesowego Franczyzodawcy, jego wsparcia na różnych płaszczyznach w zamian za lojalność i działanie zgodnie z ustalonymi zasadami. *

Działanie w ramach sieci franczyzowej pozwala dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców, dzięki korzystaniu ze znanej marki. A przede wszystkim pozwala uniknąć błędów popełnianych często na starcie.

Kto może zostać Franczyzobiorcą? Właściwie każdy przedsiębiorca spełniający określone przez Franczyzodawcę warunki. Najczęściej jest to posiadania odpowiedniego lokalu, niezbędnych uprawnień i umiejętności a także dysponowanie odpowiednim kapitałem na start.

Przykładowo – Grupa WGN w swoich warunkach dla potencjalnych Partnerów wyraźnie wskazuje profil kandydata – osoba gotowa do założenia działalności gospodarczej, przedsiębiorca, spółka. Mile widziane doświadczenie w nieruchomościach lub branży usługowej. Nie jest to jednak wymóg konieczny. W ciągu ostatnich kilka lat 40 % nowych Partnerów WGN stanowią osoby bez doświadczenia branżowego. Dla marki są równie cenni ponieważ nie posiadają złych nawyków z innych biur / firm. Dzięki bogatemu pakietowy szkoleń oraz otrzymywanej na starcie Księdze Know – how są gotowi do prowadzenia biura nieruchomości.

fot. WGN

Własna agencja nieruchomości czy franczyza nieruchomości?

Stajesz przed dylematem – zaufać silniejszym i dołączyć do franczyzy nieruchomości czy otworzyć własne biuro nieruchomości? Na rynku nieruchomości zauważalna jest bardzo duża konkurencja – każdego miesiąca powstaje kilka nowych biur. Na fali wzmożonego zainteresowania franczyzą nieruchomości ogłaszają się nowe sieci franczyzowe. Co wybrać – agencję pod swoim nazwiskiem czy może franczyzę? Jak nie zgubić się w propozycjach franczyz?

Właściciel agencji nieruchomości pod swoim nazwiskiem

Myślisz o otwarciu swojej agencji nieruchomości? To stosunkowo łatwe. Od 2014, kiedy to zniesiono obowiązek posiadania licencji pośrednika, wystarczy niekaralność, telefon z dobrym aparatem, komputer, komunikatywność i uśmiech, aby móc przeobrazić się w pośrednika w obrocie nieruchomościami. To przecież nic trudnego – przejrzeć ogłoszenia indywidualne, przekonać klienta, żeby podpisał umowę, znaleźć klienta kupującego i voila, nieruchomość sprzedana – prowizja naliczona.

Rzeczywistość jednak różni się znacznie od naszych wyobrażeń. Wyróżnienie się wśród konkurencyjnych biur nieruchomości nie jest łatwe w branży, która nastawiona jest na pozyskiwanie ofert. Decyzja o wyborze pośrednika należy zawsze do klienta sprzedającego – dla niego liczy się przede wszystkim szybka sprzedaż z dużym zyskiem oraz profesjonalna obsługa.

Wyzwania stojące przed właścicielem biura

Tworzenie własnego biura nieruchomości należy do pracochłonnych– dysponując ograniczoną liczbą ofert, małym wachlarzem usług dodatkowych a przede wszystkim brakiem rozpoznawalności nie posiadasz tak dużej siły przebicia jak franczyza nieruchomości. Bez doświadczenia i dobrej pozycji na rynku nieruchomości nie będziesz w stanie wynegocjować dobrych prowizji a stosowanie dumpingowych kwot może ci przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami szybko zorientuje się, z jakim graczem mają do czynienia.

Przede wszystkim konieczne jest stworzenie pakietu dokumentacji, m.in. umowy pośrednictwa korzystnej dla obu stron, zgodnej z przepisami prawa (klauzule RODO, AML), nie zawierającej klauzul abuzywnych.

Dobry doradca ds. nieruchomości musi stale się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Licencja pośrednika nie jest, jak wspominaliśmy, wymagana, jednak warto ją zrobić, gdy nie ma się wiedzy i doświadczenia branżowego. Istotne jest również nawiązanie kontaktu z prawnikiem i notariuszem, którzy (odpłatnie) będą udzielali pomocy przy prawidłowo przeprowadzanych transakcjach.

Zmieniająca się sytuacja na światowych rynkach sprawiła, że większość relacji klient – pośrednik przeniosła się do online. Jeżeli nie da się ciebie znaleźć w Internecie – nie istniejesz. Dlatego każda agencja musi posiadać swoją stronę internetową z wyszukiwarką ofert. Samo posiadanie strony www nie wystarczy – należy umiejętnie korzystać z narzędzi do pozycjonowania (np. SEO) oraz śledzenia swojej pozycji (np. Google Analitycs).

Jeżeli już mówimy o obecności w świecie internetowym, kolejny koszt to abonament publikacji ofert na wiodących portalach branżowych. Tutaj również należy doliczyć cenę promowań tych ofert i ich lepsza widoczność na portalu.

Zespół doradców nieruchomości przynosi większe zyski niż jednoosobowa działalność. Jako właściciel biura będziesz chciał zatrudnić współpracowników. O czym należy pamiętać? O procesie rekrutacji i kosztach z nimi związanych a także z koniecznością przeszkolenia nowego doradcy z procedur, pozyskiwania klientów a także tworzeniem opisów w ofertach i dobrych zdjęć. To wszystko wymaga czasu i dobrej organizacji pracy.


Franczyza w nieruchomościach – dlaczego lepsza?

Jeżeli chcesz od początku zarabiać na swoim biurze, skupić się na pozyskiwaniu klientów a nie budową agencji od podstaw pomyśl o franczyzie w nieruchomościach.

Przyłączenie do sieci daje ogromny pakiet korzyści. Jedynym kosztem jest comiesięczna opłata franczyzowa, w przypadku franczyzy WGN – symboliczna. W zamian otrzymujesz gotowy przepis na sukces w branży nieruchomości.

Zastanawiasz się pewnie – czy przystąpienie do sieci franczyzowej WGN jest dla mnie? Czy marka nie będzie mnie za bardzo kontrolowała, ograniczała w działalności, narzucała swoje zasady w kwestii np. zatrudniania agentów czy segmentu nieruchomości, którym mam się zajmować?

W przeciwieństwie do innych sieci konkurencyjnych, Grupa WGN stosuje partnerski model biznesowy oparty na wzajemnej współpracy, dając swoim Partnerom pełną swobodę przy prowadzeniu biura nieruchomości. Partner sam decyduje na jakich umowach będzie pracował, jakich agentów zatrudniał, jak wyposaży swoje biuro oraz jaką wysokość prowizji będzie stosował. Jedynym zastrzeżeniem jest nakaz stosowania dumpingowych prowizji oraz korzystanie z bezpiecznego pakietu umów pośrednictwa.fot. WGN

Co daje WGN?

Grupa WGN to przede wszystkim rozpoznawalna marka, kojarząca się klientom ze skutecznością i bezpieczeństwem przeprowadzonych transakcji. Dzięki ponad 30 – letniej obecności na rynku nieruchomości marka brała udział w kształtowaniu obecnego rynku sieci franczyzowych.

Franczyza nieruchomości WGN ma ta przewagę nad małymi biurami WGN, że daje dostęp do szerokiej bazy ofert i klientów, pomaga przy przeprowadzaniu transakcji, daje wsparcie prawne i liderów w branży nieruchomości, zapewnia szeroko zakrojony marketing, dzięki czemu obniża koszty prowadzenia agencji.

Jak czytamy na stronie WGN.pl (podlinkowanie do artykułu): Przekazywana na starcie Księga Wiedzy Know- How – pełny komplet dokumentów, pozwalających już od pierwszego dnia prowadzić bezpieczne, profesjonalne, franczyzowe biuro nieruchomości, według sprawdzonego na naszym sukcesie. Dlatego jako początkujący w branży nieruchomości nie musisz obawiać się, że klient podpisujący umowę będzie miał możliwość obejścia płatności prowizji.

Każdy nowy Partner przeszkodzi na starcie, dostosowany do swoich potrzeb i preferencji pakiet szkoleń – administracyjne, branżowe oraz prawne. W szkoleniach mogą uczestniczyć zarówno właściciela, jak i ich doradcy. Dbając o stałe podnoszenie kwalifikacji organizowane są liczne szkolenia, konferencje oraz wideoszkolenia dla doradców WGN. Wydarzeniem dla całej Grupy WGN są 3-dniowe Kongresy Szkoleniowego, podczas których uczestnicy nie tylko otrzymują zastrzyk wiedzy ale mają również możliwość spotkania, wymiany doświadczeń i skorzystania z praktyki innych Partnerów.

Jak wspomnieliśmy od dobrego i skutecznego pośrednika wymagana jest obecność w Internecie, a obecność tą zapewnia marka. Przystępując do franczyzy nieruchomości WGN otrzymujesz dedykowaną stronę www, na której zamieszczone są dane kontaktowe biura nieruchomości oraz wszystkie oferty. Otrzymujesz również dostęp do programu Inew.wgn.online – program do zarządzania ofertami oraz agentami. Zarówno strona www, jak i program INET nie są dodatkowo płatne, co pozwala Partnerom WGN na kolejne ograniczenie kosztów.

Klient biura nieruchomości WGN to klient priorytetowy. Niezależnie od typu nieruchomości, jakie ma na sprzedaż / wynajem, jest traktowany kompleksowo. Dlatego tak ważny jest szeroki wachlarz usług dodatkowych, które proponują doradcy WGN. Biuro WGN zapewnia swoim klientów również usługi z zakresu finansowania, wyceny i aranżacji nieruchomości, zarządzania obiektem i wsparciem na każdym etapie transakcji.

Franczyza nieruchomości – o czym należy pamiętać?

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się rozwiać wątpliwości co wybrać – własne biuro nieruchomości czy franczyzę nieruchomości.
Nie da się ukryć, że inwestycja w biuro nieruchomości jest opłacalna. Branża ta może obecnie przynosić bardzo dobre dochody. A sukces biznesu już na starcie zapewnia franczyza nieruchomości WGN.

Od samego początku masz dostęp do bazy ofert MLS, dzięki czemu pojawiasz się na rynku z gotowymi propozycjami dla potencjalnych klientów. Działanie w sieci pozwala ograniczyć koszty oprogramowania, narzędzi oraz marketingu. Masz dostęp do wiedzy doświadczonych pośredników oraz wsparcie działu prawnego oraz zyskujesz pewność, że umowy pośrednictwa, którymi się posługujesz są zgodne z obowiązującymi przepisami i aktualizowane przy każdej zmianie prawnej. Szkolenia to nie tylko podnoszenie kwalifikacji ale kontakt z praktykami i nauka na ich przykładzie, możliwość sprawdzenia różnych modeli prowadzenia biura nieruchomości bez ryzyka.

 

5/5 - (3 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Kobieta tworząca wykres

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »
Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro nieruchomości?

Jak założyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak założyć biuro nieruchomości? Obecnie jest to znacząco ułatwione, a specyfika pracy i perspektywa dobrych zarobków przyciągają coraz więcej osób. Przez to na rynku pojawia się też rosnąca liczba podmiotów, ale te potrzebują promocji i zdobycia zaufania klientów, co nie jest łatwe, gdy działa się samemu. Przystąpienie do większej sieci jest zatem naprawdę dobrym

Czytaj więcej »

Zdobywca Nagrody Orła Brokera WGN za 2023 rok

To już dekada w Grupie WGN! Pan Marek Świdziński – Dyrektor Biur w Polkowicach, Szprotawie, Nowej Soli oraz Żaganiu został Nagrodzony Orłem Brokera WGN 2023 na tegorocznej Uroczystej Gali podczas 55. Kongresu Grupy WGN. To wyróżnienie na które wiele Partnerów czeka, a inni mają go już w swoich rękach! „Wiele lat temu, kiedy marketing bezpośredni

Czytaj więcej »
Franczyza współpraca z WGN

Franczyza: współpraca z WGN

https://www.pexels.com/ Franczyza: współpraca z WGN to sprawdzony pomysł na biznes. Światowe i krajowe wydarzenia udowodniły, że rynek nieruchomości jest bardzo odporny na niespodziewane sytuacje oraz kryzysy. Całkowicie samodzielne zaangażowanie się w tym segmencie bywa jednak wyzwaniem. Często problemem nie są nawet finanse, lecz brak odpowiedniej wiedzy i zaufania ze strony potencjalnych klientów. Ten model biznesowy

Czytaj więcej »
WGN konwent dyrektorów hilton hotel Wrocław 3

Siła i skuteczność popularnej franczyzy WGN przyciąga nowych Partnerów

Popularna franczyza nieruchomości to coraz szerzej rozpowszechniana metoda prowadzenia własnego biznesu. Z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie otworzeniem własnej działalności w takiej formie skutecznie wzrasta, zwłaszcza wśród topowych, sprawdzonych marek takich jak WGN, które istnieją na rynku wiele lat. Spis treści:Pomysł na biznesRozwój firmyZalety przystąpienia do WGNStabilna markaCo oferujemy? Franczyza WGN popularnym pomysłem na własny biznes

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce? Od czasu deregulacji tego zawodu w naszym kraju wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane. Samych formalności nie ma zbyt wiele, lecz wciąż trzeba oczywiście posiadać odpowiednie predyspozycje. Jeśli sądzisz, że je masz, możesz rozważyć założenie własnego biura, zyskując przy tym więcej swobody. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami i podejmij współpracę z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości? Pytanie to najczęściej zadają sobie przedsiębiorcy, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat branży i są zainteresowani rozpoczęciem w niej własnej działalności. Poza odpowiednią motywacją biznesową do prowadzenia biura niezbędne będą też pewne kompetencje i umiejętności. W całym procesie kluczowe znaczenie ma też wybór właściwego modelu biznesowego, a obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się franczyza.

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą założyć swoją działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji na biznes. Przy takim poziomie nakładów ten model jest zresztą często najlepszym rozwiązaniem, dając szansę na sukces, ale przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka niepowodzenia. W tym celu trzeba odpowiednio przemyśleć dobór samej branży. Optymalną opcją może być spróbowanie sił na rynku nieruchomości, podejmując współpracę z Grupą WGN, która ma największe, ponad 33-letnie, doświadczenie w branży.

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce. Spis treści:Wzrost popularności

Czytaj więcej »
Pomysł na biznes 2024

Pomysł na biznes 2024

Pomysłów na biznes w 2024 roku jest bardzo dużo. Z pewnością zastanawia się nad nimi wiele osób, które w obecnych warunkach chciałyby pracować „na swoim”. Dzięki takiej pracy można dostarczyć sobie większej swobody, ale i atrakcyjniejszych zarobków. W obecnych niepewnych warunkach społeczno-gospodarczych może to być również rozwiązanie na zapewnienie sobie pewniejszej przyszłości. Jeśli szukasz sprawdzonego przepisu na sukces, zainteresuj się franczyzą nieruchomości z Grupą WGN.

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top