Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes.


Spis treści:
Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?
Franczyzowy model biznesowy
Sektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorców
Dobra współpraca zależy od zasad
Branża nieruchomości odporna na pandemię?

Rynek nieruchomości notuje obecnie duże zainteresowanie. Pandemia nie pozostała obojętna dla tego sektora rynku, jednak jak widać, dobrze radzi on sobie ze skutkami pandemii. Co więcej, niektóre sektory rynku nieruchomości notują większe ożywienie, niż w okresie przed wybuchem pandemii koronawirusa. Tak jest w przypadku sektora gruntów inwestycyjnych oraz magazynów. Pośrednicy w branży nieruchomości mają ręce pełne pracy, gdyż zapytań o działki na sprzedaż, czy magazyny na wynajem nie brakuje, nie wspominając o obrocie mieszkaniami i domami.

Sposób na biznes 

Wiele osób chciałoby założyć własną firmę, jednak nie ma pomysłu na biznes. Ludziom pragnącym rozpocząć działalność gospodarczą często brakuje też zwyczajnie wiedzy oraz doświadczenia. Boją się ryzyka i pułapek, jakie czekają na nich w biznesie. Nie wiedzą też, w jakiej branży działać, aby uzyskiwać satysfakcjonujące przychody. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą sprawdzone modele biznesowe.

Czym jest franczyza? 

Franchising, u nas nazywany franczyzą, to model biznesowy zyskujący coraz większą popularność. Rozwiązanie to daje możliwość prowadzenia własnego biznesu pod szyldem rozpoznawalnej marki. W ramach działalności na licencji franczyzowej mamy możliwość skorzystania ze sprawdzonego modelu biznesowego, który sprawdza się na rynku od lat. To bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wiedzy, doświadczenia i pomysłu na własną działalność, ale również takich, które chcą szybko rozwinąć skrzydła dzięki zaufaniu do marki będącej od lat na rynku.

Sprawdzone know-how

W ramach współpracy z franczyzodawcą, franczyzobiorca otrzymuje sprawdzone knoh-how. Definicja ta została przyjęta przez Międzynarodową Izbę Handlową i określa ona całokształt fachowej wiedzy oraz zebranych przez lata doświadczeń dla określonego biznesu. Umowa know-how upoważnia franczyzobiorcę do korzystania z określonych praw podmiotowych. Umowa taka obejmuje obrót wiedzą techniczną o charakterze poufnym, dotyczyć może wyłącznie dóbr o charakterze niematerialnym a także nie przenosi praw majątkowych. Jest to rodzaj odpłatnej, dwustronnie zobowiązującej umowy pomiędzy franczyzodawcą z franczyzobiorcą.

Nieruchomości na topie 

Wiele osób, które chcą rozpocząć własny biznes, nie wie, jaka branża będzie najbardziej korzystna. Dobrym przykładem biznesu jest franczyza w nieruchomości. Biura pośrednictwa nieruchomościami cenione są za swoją fachową wiedzę i doświadczenie biznesowe. Z ich usług korzystają chętnie klienci indywidualni, jak również biznesowi. Dobry agent nieruchomości jest bowiem w stanie szybciej sprzedać lub kupić w imieniu klienta nieruchomość, często po atrakcyjniejszej cenie lub na lepszych warunkach, niż klient ten mógłby sam wynegocjować. Ponadto agent nieruchomości dysponuje fachową wiedzą i wie, na jakie kwestie przy przeprowadzaniu transakcji zwracać uwagę.

Duże pole do popisu

Franczyza w nieruchomości to dobry pomysł na biznes, ponieważ agenci nieruchomości są potrzebni od lat. Z ich usług chętnie korzystają klienci indywidualni, którzy chcą sprzedać lub kupić mieszkanie albo dom. Z usług biur pośrednictwa nieruchomościami korzystają także klienci biznesowi, którzy poszukują magazynów, hal, gruntów inwestycyjnych, biurowców, powierzchni handlowych itp. W przypadku klientów biznesowych współpraca z agentem nieruchomości jest już niemal standardem. To sprawia, że biura nieruchomości stale cieszą się zainteresowaniem, a ich wsparcie jest cenione przez sprzedających i kupujących. Wydaje się to być więc dobrym sposobem na biznes dla osób, które chciałyby rozpocząć działalność biznesową.

Pod skrzydłami partnera biznesowego 

Skorzystanie z franczyzy w nieruchomościach ma tę zaletę, że od partnera biznesowego jakim staje się franczyzodawca, franczyzobiorca zyskuje niezbędną wiedzę już na starcie. Franczyzodawca udziela mu wsparcia w zakresie wynajmu lokalu do prowadzenia działalności, przekazuje niezbędne know-how i wspiera w całym okresie działalności. Dzięki temu franczyzobiorca może skupić się na rozwijaniu swojego własnego biura pod skrzydłami sprawdzonej marki. Może on przy tym zdecydować, czy chce obsługiwać cały rynek nieruchomości, czy może woli skupić się na segmencie mieszkaniowym lub komercyjnym.

Odpowiedni wybór kluczem do sukcesu 

Kluczową kwestią w przypadku franczyzy w nieruchomości jest wybór odpowiedniego partnera biznesowego, który w umiejętny sposób podzieli się fachową wiedzą i będzie wspierał franczyzobiorcę w prowadzeniu biznesu. Na rynku wielu franczyzobiorców oferuje współpracę nowym partnerom. Osoba, która chciałaby się takiej współpracy podjąć, powinna jednak gruntownie zaznajomić się z pełną ofertą przyszłego partnera biznesowego. Ofertę współpracy godną uwagi prezentuje marka WGN, lider w branży nieruchomości.

Przejrzyste zasady współpracy 

Wielka Giełda Nieruchomości (WGN) specjalizuje się w pośrednictwie obrotu nieruchomościami oraz usługach związanych z finansami. Centrala WGN nie ma udziału procentowego w zysku franczyzobiorcy, a więc zachowuje on dla siebie cały wypracowany przychód. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z punktu widzenia franczyzobiorcy, który uiszcza jedynie stałą, comiesięczną opłatę niezależną od wypracowanego zysku.

Franczyza WGN zapewnia nowym Partnerom PAKIET NA START w formie dwumiesięcznego zwolnienia z opłat oraz szeroką promocję nowo otwartego Biura. Nowi Partnerzy przechodzą również kompleksowe szkolenia w Dziale Szkoleniowym w formie stacjonarnej oraz w formie wideokonferencji. Ponadto franczyzobiorcy otrzymują know-how WGN, w którym zawarte są m.in. wzory umów pośrednictwa, umowy agencyjne, umowy gospodarcze, regulacje prawne, procedury, w tym procedury antycovidowe itp., w sumie ponad 150 dokumentów. Centrala WGN pomaga także swoim nowym Partnerom na każdym etapie organizacji biura oferując doradztwo przy wyborze lokalu, jego aranżacji i przygotowanie projektów graficznych oznaczeń reklamowo – marketingowych.

Ponadto nowym Partnerom udostępniany jest nowoczesny program do obsługi biur WGN z funkcją CRM. Program ten daje możliwość zarządzania zleceniami klientów i pracą agentów, dzięki czemu Partner ma możliwość nadzorowania pracy swojego biura z każdego miejsca na świecie.

Co bardzo istotne, w ramach franczyzy WGN, Partnerów nie obowiązuje zakaz działalności konkurencyjnej po ewentualnym zakończeniu współpracy. Oznacza to, że zachowują swoją bazę klientów i oferty nieruchomości, co jest uczciwym posunięciem ze strony franczyzodawcy. Świadczy to również o tym, że WGN nie obawia się utraty Partnerów biznesowych.

Dodatkowo przez cały okres współpracy franczyzobiorca WGN ma do dyspozycji stały help desk, czyli doradztwo prawne, wsparcie doradców ds. nieruchomości w każdym segmencie nieruchomości, w tym dedykowanego opiekuna, bieżącą aktualizację umów, dokumentów oraz procedur. To wszystko sprawia, że franczyza WGN jest naprawdę godna uwagi i konkurencyjna.

Pandemia niegroźna dla branży? 

Branża nieruchomości dobrze radzi sobie ze skutkami pandemii, co stanowi dowód na to, że stanowi dobry pomysł na własny biznes. Ważny jest odpowiedni dobór partnera biznesowego, który posiada duże doświadczenie w branży i potrafi wesprzeć franczyzobiorcę w prowadzeniu biznesu.

więcej szczegółów:

– zasady współpracy z Grupą WGN

– sposób na biznes

Magdalena Łozowicka
Redaktor naczelna Komercja24

5/5 - (4 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Jak otworzyć biuro nieruchomości?

Jak otworzyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, gdyż jest to ciekawa branża z dużymi, a przy tym stabilnymi perspektywami. Podjęcie się takiej działalności jest teraz ułatwione, gdyż nie jest ona licencjonowana. Z myślą o optymalnym starcie i dalszym rozwoju dobrze jest rozpocząć taki biznes, korzystając z franczyzy. Taką szansę otrzymujesz,

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości? Pytanie to najczęściej zadają sobie przedsiębiorcy, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat branży i są zainteresowani rozpoczęciem w niej własnej działalności. Poza odpowiednią motywacją biznesową do prowadzenia biura niezbędne będą też pewne kompetencje i umiejętności. W całym procesie kluczowe znaczenie ma też wybór właściwego modelu biznesowego, a obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się franczyza.

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Franczyza nieruchomości czy własna marka?

https://pixabay.com Franczyza nieruchomości jest modelem biznesowym, który wybiera coraz więcej osób zainteresowanych działalnością na tym rynku. Wynika to z mocno ułatwionego startu i pewniejszych perspektyw na osiągnięcie sukcesu. Działanie na własną rękę może być atrakcyjną wizją, która jest jednak ryzykowna. Najlepiej będzie wybrać partnera, który oferuje uczciwe i klarowne warunki współpracy, takiego jak grupa WGN.

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

https://www.pexels.com Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku – to pytanie, które często zadają sobie osoby myślące o karierze w tej branży. Czasem decydują się na to pracownicy, którzy funkcjonowali wcześniej w większych agencjach. Swoich sił mogą spróbować także ludzie, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tym biznesem, lecz mają odpowiednie predyspozycje. Optymalnym rozwiązaniem

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »
WGN: spotkanie agentów 3

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »
Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Tomasz Kazuś – Dyrektor Biura WGN Gorzów Wielkopolski wspomina czasy, kiedy dopiero stawiał pierwsze krok w świecie nieruchomości jako agent i jak bardzo sytuacja się różniła od obecnej.
„W 2013 roku rynek nieruchomości rósł stabilnie, zatrudniłem się jako doradca ds. nieruchomości i spełniałem się w tej roli aż do roku 2018, kiedy ówczesny franczyzobiorca WGN Gorzów Wielkopolski u którego pracowałem postanowił zrezygnować z tego biznesu”.

Czytaj więcej »
Franczyza: pomysł na biznes

Franczyza: pomysł na biznes

https://pixabay.com Franczyza: pomysł na biznes, który przyniesie sukces? Ten model funkcjonowania przedsiębiorstw zyskał dużą popularność, lecz przez to wywołuje równie wiele dyskusji. Zastanawiasz się, o co tak naprawdę w nim chodzi i czy rzeczywiście jest to koncepcja godna rozważenia? Podpowiadamy, o czym trzeba wiedzieć w tym zakresie i jak przekłada się to na branżę nieruchomości.

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce? Od czasu deregulacji tego zawodu w naszym kraju wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane. Samych formalności nie ma zbyt wiele, lecz wciąż trzeba oczywiście posiadać odpowiednie predyspozycje. Jeśli sądzisz, że je masz, możesz rozważyć założenie własnego biura, zyskując przy tym więcej swobody. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami i podejmij współpracę z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Biuro nieruchomości - jak zacząć?

Biuro nieruchomości – jak zacząć? 

Biuro nieruchomości – jak zacząć? Z takimi wątpliwościami często zmagają się przedsiębiorcy, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w tej branży. Wielu z nich to osoby mające już pewne doświadczenie i pracujące w różnych agencjach, jednak swoich sił na takim rynku może spróbować niemal każdy. Odpowiednie predyspozycje, podejście i motywacja są bardzo pomocne na starcie przygody. Dla takich osób bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem może się okazać franczyza WGN.

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką

Czytaj więcej »
Kobieta tworząca wykres

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top