Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

WGN 30 lat na rynku

Branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie


Czy w czasie pandemii Grupa WGN odczuła spadek, czy też przeciwnie – wzrost obrotów ?

Na pewno ten okres to wyzwanie dla przedsiębiorców (Oddziałów WGN) jak również klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. Rok 2020 przyniósł sporo zmian nie tylko w gospodarce kraju oraz zasadach funkcjonowania społeczeństwa, ale również odbił się szerokim echem w wielu branżach. Zdecydowana większość z nas musiała się szybko dostosować do nowych realiów. 

Trzeba przyznać, że z dużymi sieciami franczyzowymi w nieruchomościach pandemia obeszła się stosunkowo łagodnie. Nawet w czasie pandemii biura WGN miały co robić. Po początkowej stagnacji (marzec- kwiecień) chętnych na zakup nieruchomości pojawiło się więcej niż rok wcześniej w analogicznym czasie.

Wydaje się, że hossa na rynku jest spowodowana tym, że  każdy chce gdzieś ulokować pieniądze nie wiedząc co  będzie dalej. Lokaty się nie opłacają, dużo ludzi ma spore oszczędności i obawia się inflacji. A nieruchomości stanowią najlepszą lokatę kapitału. Inwestycje w nie stały się najpopularniejszym sposobem lokowania kapitału nie tylko w Polsce.

Co nas czeka na rynku obrotu nieruchomościami w 2021 roku?

Hossa na rynku nieruchomości była, jest i ciągle będzie, ponieważ jest to najlepsza  i najbardziej stabilna lokata oszczędności. Na mieszkania, domy, działki popyt będzie zawsze. Ze statystyk WGN wynika, że przeciętny Polak zmienia nieruchomość ponad 8 razy w swoim życiu.

W tej chwili największym powodzeniem cieszą się działki i domy oraz nieruchomości premium (apartamenty, rezydencje, posiadłości). Pod koniec 2020 roku większym zainteresowaniem cieszyły się również nieruchomości inwestycyjne, co wyraźnie wskazuje na to, że inwestorzy przerzucają się z zakupu mieszkań pod wynajem na nieruchomości komercyjne, jak obiekty handlowe, biurowce, kamienice, tereny inwestycyjne lub wręcz na lokale handlowo-usługowe. Ten sektor nieruchomości daje Franczyzobiorcom WGN zdecydowanie największe przychody.

fot. WGN

Tak się szkoli WGN – przerwa na selfie

Stan Grupy WGN na dzień dzisiejszy.

Obecnie Grupa WGN liczy 83 Biura Obrotu Nieruchomościami oraz Działalności Deweloperskich.

W 2020 roku do Grupy WGN przystąpiło 6 Partnerów, a jeden Franchisebiorca otworzył swój kolejny oddział. Natomiast z powodów losowych zakończono współpracę z trzema Oddziałami. Jak na trudny rok bilans Biur WGN jest na plusie. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z pięcioma kandydatami na otwarcie kolejnych oddziałów.

Oczekiwania wobec kandydatów na otwarcie kolejnych oddziałów WGN.

Partnerami WGN mogą zostać zarówno osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w nieruchomościach, jak i pośrednicy z długim stażem pracy w branży. Dla nas  najważniejsze jest to, żeby kandydat na Partnera WGN miał cechy menedżerskie, takie jak determinacja, konsekwencja w działaniu, dążenie do sukcesu i umiejętność kierowania zespołem oraz lubił pracę z ludźmi. W obecnej sytuacji obserwujemy spore zainteresowanie franczyzą WGN wśród takich branż jak finanse, ubezpieczenia czy biura podróży.

Ponadto kandydaci na partnerów WGN muszą dysponować wynajętym lub własnym lokalem, o powierzchni min. 30 mkw zlokalizowanego w miejscu o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną. Powinien się on znajdować na parterze. Niezbędna jest także możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej o powierzchni min. 3,5 mkw.

Duży Partner gwarancją sukcesu.

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu i sprawdzonemu know-how Biuro WGN będzie doskonałym pomysłem na biznes w każdym, nawet mniejszym mieście. W dużej aglomeracji rozpoznawalność marki WGN będzie niezaprzeczalnym atutem. W dużych miastach konkurencja na rynku biur nieruchomości jest dużo większa. Dlatego też sprawdzony Partner z ugruntowaną pozycją na rynku, jakim jest Koncern WGN, zapewnia nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także jest gwarancją sukcesu dla Franchise-biorcy.

Finansowe warunki przystąpienia do Grupy WGN.

Minimalna kwota, którą trzeba zainwestować, żeby uruchomić własne biuro nieruchomości pod szyldem WGN to około 10-15 tys. zł. Na rzecz WGN Franchise-biorca ponosi jedynie jednorazową opłatę startową w wysokości 3 500 zł netto. Pozostała kwota to szacunkowy budżet, którym powinien dysponować Partner na otworzenie biura. Budżet ten obejmuje m.in. marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, takie jak urządzenie i obrandowanie lokalu.

Miesięczna opłata franczyzowa wynosi około 1150 zł netto, jest ona stała i niezależna od obrotów Oddziału – co Partnerzy cenią sobie bardzo. W ramach PAKIETU NA START, nowi Partnerzy mają wiele korzyści m.in. zwolnieni są z opłat z dwóch pierwszych miesięcy.

Kiedy nowy Partner może zacząć zarabiać?

Z naszego doświadczenia wynika, że zwrot z inwestycji może nastąpić już w trzecim miesiącu od momentu rozpoczęcia działalności ale w naszej historii zdarzają się biura, które transakcje mają już w pierwszym miesiącu. A to dzięki m.in. rozpoznawalności marki WGN oraz dostępowi do ogromnej bazy ofert nieruchomości całej Grupy WGN oraz profesjonalnemu szkoleniu startowemu, które przygotowuje nowych doradców do szybkiego zbudowania własnej bazy nieruchomości i klientów.

Średnia ilość przeprowadzonych transakcji na jednego agenta w 2020 roku wynosiła blisko 2 transakcje na miesiąc.

Jakiego wsparcia udzielacie Państwo franczyzobiorcom?

Przede wszystkim marka WGN zapewnia przejrzyste zasady współpracy – Partner zatrzymuje 100% wypracowanego przez siebie przychodu. Centrala nie ma udziału procentowego w zysku Partnera. Od Partnerów WGN pobierana jest wyłącznie stała miesięczna opłata.

Przez cały okres współpracy Partner ma do dyspozycji stały help desk, tj. doradztwo prawne, wsparcie doświadczonych doradców w każdym segmencie nieruchomości, dedykowanego opiekuna sieci franczyzowej, pomoc przy prowadzeniu social mediów, bieżącą aktualizację umów, dokumentów oraz procedur. Jednym słowem trudno jest Partnerowi popełnić jakikolwiek błąd.

Partnerzy otrzymują know-how (w tym wzory umów pośrednictwa, umowy agencyjne, umowy gospodarcze, regulacje prawne, procedury w tym obiegu dokumentów, czy procedury antykowidowe itp – ponad 150 dokumentów) pozwalające prowadzić bezpiecznie i z sukcesem własne biuro nieruchomości, według sprawdzonego unikalnego modelu biznesowego WGN. Po zapoznaniu się z know- how i kompleksowym przeszkoleniu Partner staje się gotowy do samodzielnego prowadzenia własnego biznesu – biura nieruchomości.

WGN pomaga Partnerom na każdym etapie organizacji Biura poprzez doradztwo przy wyborze lokalu, jego aranżacji i przygotowanie projektów graficznych oznaczeń reklamowo – marketingowych.

Dagmara Komarnicka, WGN

Powyższy tekst jest wywiadem dla czasopisma Franchising

5/5 - (4 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Ile zarabia agent nieruchomości?

Ile zarabia agent nieruchomości?

Pytanie „ile zarabia agent nieruchomości?” zadaje sobie wiele osób, które kusi wizja pracy w tej branży. Ta jest rzeczywiście ciekawa, a co najważniejsze – perspektywiczna. Angażując się w pracę na rynku nieruchomości, można zyskać interesujące, a do tego dochodowe zajęcie. Ciekawą perspektywą będzie jednak otworzenie własnego biura, najlepiej w ramach franczyzy. Jeśli jesteś tym zainteresowany, skontaktuj się z naszą firmą WGN, która posiada największe, bo ponad 33-letnie doświadczenie w branży.

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość

Czytaj więcej »
Jak sprzedawać nieruchomości?

Jak sprzedawać nieruchomości?

https://pixabay.com Obecnie coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak skutecznie sprzedawać nieruchomości. Sprzedaż domu, mieszkania lub innego obiektu wymaga przede wszystkim odpowiedniego zaprezentowania go potencjalnym nabywcom, a tym samym przygotowania profesjonalnych opisów czy dokumentacji zdjęciowej. Kluczowym etapem pozostaje samo znalezienie inwestora, w czym bardzo pomocna jest współpraca franczyzowa. Usługi w tym zakresie oferujemy w

Czytaj więcej »
Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Tomasz Kazuś – Dyrektor Biura WGN Gorzów Wielkopolski wspomina czasy, kiedy dopiero stawiał pierwsze krok w świecie nieruchomości jako agent i jak bardzo sytuacja się różniła od obecnej.
„W 2013 roku rynek nieruchomości rósł stabilnie, zatrudniłem się jako doradca ds. nieruchomości i spełniałem się w tej roli aż do roku 2018, kiedy ówczesny franczyzobiorca WGN Gorzów Wielkopolski u którego pracowałem postanowił zrezygnować z tego biznesu”.

Czytaj więcej »
Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie

Czytaj więcej »
Jak zostać franczyzobiorcą?

Jak zostać franczyzobiorcą?

https://pixabay.com Jak zostać franczyzobiorcą? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które miały styczność z tematem tego modelu biznesowego, który zaintrygował ich potencjalnymi korzyściami. Te mogą być naprawdę wymierne, oczywiście pod warunkiem wybrania dobrej do tego branży i posiadania stosownych umiejętności w zakresie zajmowania się danym zajęciem. Ciekawe możliwości daje rynek nieruchomości, który może dać pełen

Czytaj więcej »
Podpis pod dokumentem

Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach?

Z czego WGN może być dumny? Dla nas największą satysfakcją jest to, że średni staż biura franczyzowego WGN wynosi ponad 8 lat. Sukces franczyzy nieruchomości zawdzięczamy przede wszystkim autorskiemu know how jakie przekazujemy każdemu nowemu Parterowi oraz systematycznym szkoleniom, które są prowadzone dla naszych Franchise-biorców przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych- specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rynku

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku. – Obserwujemy błyskawiczny

Czytaj więcej »
Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN

https://pixabay.com Franczyza z biurem nieruchomości WGN jest rozwiązaniem znacząco ułatwiającym początki i późniejsze osiągnięcie sukcesu w takiej działalności. Skłania się ku niej coraz więcej osób, gdyż obecnie może się tym zająć praktycznie każdy. W takim modelu na starcie uzyskujesz wsparcie, które pozwala na szybsze budowanie pozycji na rynku. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z grupą

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »
Jak założyć agencję nieruchomości?

Jak założyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak założyć agencję nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaznajomiły się z zasadami panującymi na tym rynku i widzą tam pole do własnej działalności. Można się przy tym kierować różnymi motywami, natomiast ze świadomością pewnych kompetencji, które będą potrzebne do uzyskania sukcesu. Pomoże w tym z pewnością wybór franczyzowego modelu biznesowego, najlepiej

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak zostać agentem nieruchomości? Można spróbować zatrudnić się w firmie z branży nieruchomości, ale ciekawym rozwiązaniem jest również założenie własnego biura. Takie działanie jest obecnie ułatwione względem minionych lat pod kątem przepisów, a chcąc zwiększyć swoje szanse, warto skorzystać z atutów, jakie gwarantuje franczyzowy model prowadzenia biznesu. Taką okazję daje przystąpienie do współpracy z

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top