Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com/

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie rozpoczęcie działalności w takiej formie jest dużo prostsze niż dawniej. Z uruchomieniem biura nieruchomości wiążą się oczywiście pewne wymagania formalne, a także konieczność podjęcia istotnych decyzji biznesowych. W praktyce cały proces może jednak przebiegać bez potrzeby pozyskiwania żadnych specjalistycznych zezwoleń. Rozwiązaniem okazuje się bowiem model franczyzowy.

Spis treści:
Czy jest to możliwe?
Przystępny biznes
Zakres uprawnień
Podstawowe formalności
Korzystny model biznesowy

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji i czy jest to możliwe?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji? Na początek warto przyjrzeć się obowiązującym aktualnie regulacjom prawnym. Liczne zmiany w przepisach spowodowały, że na przestrzeni lat przedsiębiorcy uzyskali bardzo dużą swobodę w doborze formy uruchamiania takiej działalności. Jedną z nich jest współpraca w modelu franczyzowym, którą oferuje nasza Grupa WGN. Przed podjęciem decyzji o założeniu biura warto jednak dokładnie zapoznać się z branżą, a także jasno określić swoje cele i potwierdzić odpowiednie predyspozycje.

Przystępny biznes

Założenie i prowadzenie biura nieruchomości wiążę się z realizacją usług, które wchodzą w zakres pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Działalność ta polega na przeprowadzaniu transakcji dotyczących chociażby kupna, sprzedaży, dzierżawy, najmu czy wynajmu różnych obiektów, w tym domów, mieszkań czy nawet całych działek. W praktyce oznacza to konieczność wykonywania licznych działań, których zakres zależy od zapisów w umowie z klientem. Do ważnych obowiązków należy więc zbieranie konkretnych danych i informacji, weryfikowanie stanu faktycznego i prawnego nieruchomości, obsługa prezentacji oraz nawet uczestnictwo w negocjacjach czy uzgadnianiu warunków umowy.

Zakres uprawnień

Kompetencje pośrednika muszą być dość rozbudowane, ze względu na dużą odpowiedzialność. W branży nieruchomości z zasady operuje się dużymi kwotami, dlatego wymaga ona zdobycia zaufania klientów. W praktyce działalność biura nie jest jednak regulowana, przez co może się nią zajmować praktycznie każdy przedsiębiorca. Przed 2014 rokiem konieczne było zdobycie stosowanej licencji dla wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości, jednak obecnie takie uprawnienia już nie obowiązują. Oznacza to, że większe znaczenie mają przede wszystkim odpowiednie predyspozycje i motywacja. Kandydat do prowadzenia biura nieruchomości powinien posiadać pewne cechy przywódcze, a także tym samym umiejętność zarządzania zespołem. Nie bez znaczenia pozostają też zdolności w zakresie relacji międzyludzkich.

Podstawowe formalności

Biuro nieruchomości może funkcjonować zarówno w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, cywilnej lub osobowej. Działalność taką trzeba zarejestrować zgodnie z obowiązującymi regulacjami, a następnie wybrać sposób opodatkowania. Przedsiębiorcy mogą samodzielnie zająć się księgowością bądź też zlecić takie usługi zewnętrznemu podmiotowi. Przed rozpoczęciem pierwszych operacji w ramach pośredniczenia należy również zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową, która w tym zawodzie jest obowiązkowa. W ten sposób można zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami, które mogą wystąpić na etapie prowadzenia działalności.

Przekazanie kluczy

https://www.pexels.com/

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji w ramach franczyzy?

Jak założyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie bardzo korzystnym rozwiązaniem jest wspomniany wariant franczyzowy, w ramach którego można efektywnie przeskoczyć istotne ograniczenia rynkowe. Bariery takie nierzadko okazują się zgubne dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć działalność na własną rękę. Franczyzowy model biznesowy proponowany przez WGN pozwala na dołączenie do sprawdzonej i renomowanej Grupy, a tym samym nawiązanie współpracy na bardzo korzystnych i opłacalnych warunkach. Samo przystąpienie do takiej działalności również nie wymaga pozyskiwania żadnych licencji, dlatego możliwości biznesowe są otwarte dla wszystkich.

Korzystny model biznesowy

Z założeniem biura nieruchomości w formie całkowicie niezależnego podmiotu wiążą się liczne bariery rynkowe, które wynikają ze specyfiki branży. Działalność taka jest ściśle powiązana z realizacją transakcji na duże kwoty, przez co klienci są w stanie zaufać jedynie pośrednikom o pewnej rozpoznawalności i statusie. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i rzadko nawiązują współpracę z zupełnie nowymi podmiotami, za którymi nie stoi żadna uznana marka. Współpraca z naszą Grupą WGN opiera się bardzo dopracowanym modelu franczyzowym, co niweluje szereg niedogodności i wpadek. Jako nasz franczyzobiorca nie musisz od podstaw zajmować się marketingiem czy opanowywaniem technik pośrednictwa i opracowywaniem umów pośrednictwa, ponieważ dostarczamy w pełni gotowe, efektywne i sprawdzone know-how. Współpraca z WGN bazuje na partnerstwie, dlatego nie pozbawiamy biur poczucia swobody i niezależności, nie ingerujemy w prowadzenie działalności i nie podwyższamy niskiej opłaty licencyjnej. W każdym momencie Partner może wystąpić z Grupy, zachowując dla siebie swoją bazę ofert i klientów. Zachęcamy do przystąpienia do naszej franczyzy, a także zapraszamy do nawiązania kontaktu.

5/5 - (2 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Franczyza nieruchomości

Franczyza nieruchomości

Franczyza nieruchomości to rozwiązanie, które stanowi bardzo dobrą alternatywę dla prowadzenia własnego biura. Istotną zaletą takiego modelu biznesowego jest znacząco ułatwiony start w branży, a także próg wejścia będący w zasięgu praktycznie każdego przedsiębiorcy. Wsparcie udzielane przez specjalistów w dużej mierze przyspiesza proces budowania rynkowej pozycji. Franczyzobiorca utrzymuje przy tym pełną kontrolę nad prowadzonym biurem.

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

https://www.pexels.com Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W naturalny sposób do głowy przychodzą metody inwestycyjne, związane z flippingiem czy wynajmem. Są to jednak aspekty powiązane z pewną dozą ryzyka i traktowane przez większość osób jako dodatkowe źródła dochodu. Tym podstawowym może być natomiast biuro, które będzie się zajmowało pośredniczeniem przy poszczególnych transakcjach na tym rynku. Planując

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość

Czytaj więcej »
Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN

https://pixabay.com Franczyza z biurem nieruchomości WGN jest rozwiązaniem znacząco ułatwiającym początki i późniejsze osiągnięcie sukcesu w takiej działalności. Skłania się ku niej coraz więcej osób, gdyż obecnie może się tym zająć praktycznie każdy. W takim modelu na starcie uzyskujesz wsparcie, które pozwala na szybsze budowanie pozycji na rynku. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z grupą

Czytaj więcej »
Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Tomasz Kazuś – Dyrektor Biura WGN Gorzów Wielkopolski wspomina czasy, kiedy dopiero stawiał pierwsze krok w świecie nieruchomości jako agent i jak bardzo sytuacja się różniła od obecnej.
„W 2013 roku rynek nieruchomości rósł stabilnie, zatrudniłem się jako doradca ds. nieruchomości i spełniałem się w tej roli aż do roku 2018, kiedy ówczesny franczyzobiorca WGN Gorzów Wielkopolski u którego pracowałem postanowił zrezygnować z tego biznesu”.

Czytaj więcej »
Globus

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości

Czytaj więcej »
Sektor nieruchomości: najbardziej dochodowa franczyza

Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowa franczyza

Najbardziej dochodowa franczyza to franczyza w obrocie nieruchomościami. W ostatnim czasie to właśnie ten biznes okazał się najbardziej dochodowym spośród innych sieci franczyzowych związanych z usługami. Nieruchomości od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ zawsze były, są i będą poszukiwane przez klientów, nie tylko jako pierwsze mieszkanie. W miarę wzrostu zamożności klienci nadal będą chcieli sprzedawać i kupować.

Czytaj więcej »
WGN konwent dyrektorów hilton hotel Wrocław 3

Siła i skuteczność popularnej franczyzy WGN przyciąga nowych Partnerów

Popularna franczyza nieruchomości to coraz szerzej rozpowszechniana metoda prowadzenia własnego biznesu. Z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie otworzeniem własnej działalności w takiej formie skutecznie wzrasta, zwłaszcza wśród topowych, sprawdzonych marek takich jak WGN, które istnieją na rynku wiele lat. Spis treści:Pomysł na biznesRozwój firmyZalety przystąpienia do WGNStabilna markaCo oferujemy? Franczyza WGN popularnym pomysłem na własny biznes

Czytaj więcej »
Dochodowa franczyza

Dochodowa franczyza

https://pixabay.com Dochodowa franczyza to coś, o czym marzy wiele osób. Znaczna część z nich zastanawia się jednak, co trzeba wiedzieć, żeby rzeczywiście osiągnąć sukces na tym polu. Do rozpatrzenia jest tymczasem szereg czynników. Ten model biznesowy jest naprawdę ciekawą koncepcją, której skuteczność jest jednak w dużej mierze uzależniona od wyboru branży, a nawet samej marki,

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top