Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie sił z własnym biurem, najlepiej korzystając przy tym z możliwości, jakie daje franczyza.


Spis treści:
Co warto wiedzieć w tym zakresie?
Specyfika branży
Co będzie potrzebne?
Jakie cechy są istotne?
Jak zacząć działać na własny rachunek?
W modelu franczyzowym

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Rozważając kwestię tego, jak zostać pośrednikiem nieruchomości, warto zawczasu zapoznać się ze specyfiką takiej działalności. Jest to rola dość odpowiedzialna, gdy weźmie się pod uwagę sumy, jakimi operuje się w ramach niektórych transakcji. Obecnie nie ma co prawda wielu barier formalnych, jeżeli chodzi o spróbowanie swoich sił w tym zawodzie, lecz na pewno istotne jest posiadanie pewnych cech, które ułatwią czerpanie przyjemności z tego zajęcia i osiągnięcie sukcesu.

Charakterystyka zawodu

Agenci najczęściej zajmują się procesami sprzedaży czy kupna nieruchomości, choć mogą pomagać również przy innych transakcjach na tym rynku, w tym związanych choćby z wynajmem. Same obowiązki są natomiast dość rozbudowane i dotykają w praktyce różnych sfer, przykładowo ekonomicznych czy prawnych. Wiele zależy od konkretnej umowy, ponieważ ustalenia dotyczące zakresu pomocy mogą być różne zależnie od danego klienta. Najczęściej pośrednicy oferują jednak kompleksową pomoc, w tym w obrębie prezentowania nieruchomości, a nawet brania aktywnego udziału w negocjacjach czy przygotowywaniu umów.

Wymagania

Jeszcze niecałą dekadę temu zostanie pośrednikiem było trudne, ponieważ zawód był licencjonowany, ale obecnie uległo to zmianie i nie jest konieczne posiadanie określonego wykształcenia czy zdawanie specjalnych egzaminów. Z formalnego punktu widzenia wystarczy, że ma się zdolność do czynności prawnych i nie było się karanym za wybrane przestępstwa. Osoby chcące przystąpić do rekrutacji w agencji nieruchomości muszą się liczyć z wymaganiami stawianymi przez dany podmiot, do których należy najczęściej posiadanie przynajmniej wykształcenia średniego i dobra znajomość programów biurowych. Często liczy się również posiadanie prawa jazdy, ponieważ specyfika działalności agenta wymaga zwykle dojeżdżania do klientów czy w rejon samych nieruchomości.

Predyspozycje

Choć samych ograniczeń formalnych jest naprawdę niewiele, trzeba się liczyć z tym, że nie każdy będzie się nadawał do pośredniczenia w transakcjach nieruchomościami. Na pewno bardzo ważne są umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne oraz łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami. Konieczne jest również wysokie zaangażowanie i motywacja do pracy, a mile wskazane będzie oczywiście zainteresowanie rynkiem nieruchomości i finansów.

Praca pośrednika nieruchomości
fot. pixabay.com

Jak w prosty sposób zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami?

Jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami w ramach własnej działalności? Na pewno warto to rozważyć, ponieważ będzie to zdecydowanie bardziej perspektywiczne od działania jedynie jako pracownik danej agencji. Dotyczy to zarówno potencjału zawodowego, jak i oczywiście kwestii finansowych. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest wybranie modelu franczyzowego, który będzie bardzo pomocny, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na współpracę z grupą WGN.

Lepsze perspektywy

Praca w agencji ma swoje zalety, lecz niestety wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o rozwój oraz zarobki. Z tego względu własna działalność może być naprawdę atrakcyjną perspektywą. Rzecz jasna zwiększa się wtedy zakres obowiązków, gdyż trzeba się zajmować aspektami czysto organizacyjnymi czy promocyjnymi. Zależnie od formy działalności może dochodzić do tego aspekt kierowania zespołem, stąd taka ścieżka zawodowa jest szczególnie polecana osobom o kompetencjach zbliżonych do wymagań, jakie stawia się przy stanowiskach menedżerskich. W zamian za to można jednak liczyć na duży rozwój biura, a co za tym idzie – naprawdę wysokie zarobki.

Spróbuj franczyzy z WGN

Specyfika rynku nieruchomości sprawia, że samodzielnym, nowym podmiotom będzie naprawdę trudno osiągnąć sukces. Taką drogą mogą ewentualnie podążyć osoby, które pracowały już w roli agentów, co pozwoliło im wyrobić pewne kontakty i rozpoznawalne w branży nazwisko. W przeciwnym razie zdobycie klientów będzie ogromnym wyzwaniem, ponieważ w tym segmencie operuje się dużymi sumami pieniędzy, więc bardzo ważny jest aspekt rozpoznawalności biura i zaufania ze strony odbiorców. Problemów tych można uniknąć, wybierając model franczyzy, w ramach którego rozpoczyna się działalność od razu pod znanym szyldem.

Na co możesz liczyć?

Dodatkowo możesz liczyć na sprawdzone know-how. Unikniesz konieczności budowania od początku całego marketingu, co byłoby bardzo kosztowne. Osoby zainteresowane taką działalnością zachęcamy do współpracy z WGN, gdzie masz gwarancję partnerskiego podejścia i uczciwych warunków, w tym zapewnienie, że poziom opłat nie będzie uzależniony od obrotów. Nie musisz się zatem obawiać, że jako franczyzodawca pochłoniemy większość zysków. W ramach umowy otrzymujesz dodatkowo fachową i stałą pomoc. Rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny pod względem finansowym oraz intrygujących wyzwań, jakie niosą za sobą obowiązki pośrednika. Z myślą o jak najlepszych perspektywach na przyszłość warto spróbować sił z własną działalnością. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy franczyza z WGN, która znacząco zwiększa szanse na to, że osiągniesz pożądany sukces. Zapraszamy do kontaktu.

5/5 - (3 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście

Czytaj więcej »
WGN konwent dyrektorów hilton hotel Wrocław 3

Siła i skuteczność popularnej franczyzy WGN przyciąga nowych Partnerów

Popularna franczyza nieruchomości to coraz szerzej rozpowszechniana metoda prowadzenia własnego biznesu. Z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie otworzeniem własnej działalności w takiej formie skutecznie wzrasta, zwłaszcza wśród topowych, sprawdzonych marek takich jak WGN, które istnieją na rynku wiele lat. Spis treści:Pomysł na biznesRozwój firmyZalety przystąpienia do WGNStabilna markaCo oferujemy? Franczyza WGN popularnym pomysłem na własny biznes

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości krok po kroku

Franczyza nieruchomości krok po kroku

https://www.pexels.com W poniższym artykule prezentujemy, jak rozpocząć franczyzę nieruchomości krok po kroku. Jest to sposób na wystartowanie z własnym biurem z pominięciem pewnych uciążliwych ograniczeń. Możesz się na to zdecydować, jeżeli tylko czujesz, iż masz odpowiednie predyspozycje do tej branży oraz posiadasz pewne środki na rozpoczęcie działalności. Najlepszym wyborem będzie podjęcie się współpracy z renomowaną

Czytaj więcej »
Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys. może być atrakcyjną perspektywą dla osób, które chciałyby podjąć własną działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji, czym dokładnie się zająć. Świetnym rozwiązaniem będzie wtedy franczyza w lukratywnym segmencie nieruchomości, ponieważ taki model działania ma wiele zalet i wiąże się z ciekawymi perspektywami. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, zapraszamy do współpracy z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Pixabay Kobieta na fotelu

Franczyza WGN kluczem do sukcesu.

Jak to jest działać przy wsparciu silnego Partnera – Lidera z ugruntowaną pozycją na rynku WGN jest na rynku od ponad 30 lat. Pod szyldem WGN działa blisko 100 niezależnych biur, w których pracuje ponad pół tysiąca agentów. WGN to największa polska marka franczyzowa z branży nieruchomości, której zaufało ponad 3 miliony klientów z rynku polskiego i międzynarodowego.

Czytaj więcej »
Jak założyć agencję nieruchomości?

Jak założyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak założyć agencję nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które zaznajomiły się z zasadami panującymi na tym rynku i widzą tam pole do własnej działalności. Można się przy tym kierować różnymi motywami, natomiast ze świadomością pewnych kompetencji, które będą potrzebne do uzyskania sukcesu. Pomoże w tym z pewnością wybór franczyzowego modelu biznesowego, najlepiej

Czytaj więcej »
Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą założyć swoją działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji na biznes. Przy takim poziomie nakładów ten model jest zresztą często najlepszym rozwiązaniem, dając szansę na sukces, ale przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka niepowodzenia. W tym celu trzeba odpowiednio przemyśleć dobór samej branży. Optymalną opcją może być spróbowanie sił na rynku nieruchomości, podejmując współpracę z Grupą WGN, która ma największe, ponad 33-letnie, doświadczenie w branży.

Czytaj więcej »
Biuro nieruchomości - jak zacząć?

Biuro nieruchomości – jak zacząć? 

Biuro nieruchomości – jak zacząć? Z takimi wątpliwościami często zmagają się przedsiębiorcy, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w tej branży. Wielu z nich to osoby mające już pewne doświadczenie i pracujące w różnych agencjach, jednak swoich sił na takim rynku może spróbować niemal każdy. Odpowiednie predyspozycje, podejście i motywacja są bardzo pomocne na starcie przygody. Dla takich osób bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem może się okazać franczyza WGN.

Czytaj więcej »
Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Niecodzienna droga od agenta nieruchomości do franczyzobiorcy Oddziału WGN Nieruchomości

Tomasz Kazuś – Dyrektor Biura WGN Gorzów Wielkopolski wspomina czasy, kiedy dopiero stawiał pierwsze krok w świecie nieruchomości jako agent i jak bardzo sytuacja się różniła od obecnej.
„W 2013 roku rynek nieruchomości rósł stabilnie, zatrudniłem się jako doradca ds. nieruchomości i spełniałem się w tej roli aż do roku 2018, kiedy ówczesny franczyzobiorca WGN Gorzów Wielkopolski u którego pracowałem postanowił zrezygnować z tego biznesu”.

Czytaj więcej »
Sektor nieruchomości: najbardziej dochodowa franczyza

Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowa franczyza

Najbardziej dochodowa franczyza to franczyza w obrocie nieruchomościami. W ostatnim czasie to właśnie ten biznes okazał się najbardziej dochodowym spośród innych sieci franczyzowych związanych z usługami. Nieruchomości od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ zawsze były, są i będą poszukiwane przez klientów, nie tylko jako pierwsze mieszkanie. W miarę wzrostu zamożności klienci nadal będą chcieli sprzedawać i kupować.

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top