Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
65%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
250 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
500 000+

zadowolonych klientów

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie sił z własnym biurem, najlepiej korzystając przy tym z możliwości, jakie daje franczyza.


Spis treści:
Co warto wiedzieć w tym zakresie?
Specyfika branży
Co będzie potrzebne?
Jakie cechy są istotne?
Jak zacząć działać na własny rachunek?
W modelu franczyzowym

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Rozważając kwestię tego, jak zostać pośrednikiem nieruchomości, warto zawczasu zapoznać się ze specyfiką takiej działalności. Jest to rola dość odpowiedzialna, gdy weźmie się pod uwagę sumy, jakimi operuje się w ramach niektórych transakcji. Obecnie nie ma co prawda wielu barier formalnych, jeżeli chodzi o spróbowanie swoich sił w tym zawodzie, lecz na pewno istotne jest posiadanie pewnych cech, które ułatwią czerpanie przyjemności z tego zajęcia i osiągnięcie sukcesu.

Charakterystyka zawodu

Agenci najczęściej zajmują się procesami sprzedaży czy kupna nieruchomości, choć mogą pomagać również przy innych transakcjach na tym rynku, w tym związanych choćby z wynajmem. Same obowiązki są natomiast dość rozbudowane i dotykają w praktyce różnych sfer, przykładowo ekonomicznych czy prawnych. Wiele zależy od konkretnej umowy, ponieważ ustalenia dotyczące zakresu pomocy mogą być różne zależnie od danego klienta. Najczęściej pośrednicy oferują jednak kompleksową pomoc, w tym w obrębie prezentowania nieruchomości, a nawet brania aktywnego udziału w negocjacjach czy przygotowywaniu umów.

Wymagania

Jeszcze niecałą dekadę temu zostanie pośrednikiem było trudne, ponieważ zawód był licencjonowany, ale obecnie uległo to zmianie i nie jest konieczne posiadanie określonego wykształcenia czy zdawanie specjalnych egzaminów. Z formalnego punktu widzenia wystarczy, że ma się zdolność do czynności prawnych i nie było się karanym za wybrane przestępstwa. Osoby chcące przystąpić do rekrutacji w agencji nieruchomości muszą się liczyć z wymaganiami stawianymi przez dany podmiot, do których należy najczęściej posiadanie przynajmniej wykształcenia średniego i dobra znajomość programów biurowych. Często liczy się również posiadanie prawa jazdy, ponieważ specyfika działalności agenta wymaga zwykle dojeżdżania do klientów czy w rejon samych nieruchomości.

Predyspozycje

Choć samych ograniczeń formalnych jest naprawdę niewiele, trzeba się liczyć z tym, że nie każdy będzie się nadawał do pośredniczenia w transakcjach nieruchomościami. Na pewno bardzo ważne są umiejętności sprzedażowe i negocjacyjne oraz łatwość w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji z klientami. Konieczne jest również wysokie zaangażowanie i motywacja do pracy, a mile wskazane będzie oczywiście zainteresowanie rynkiem nieruchomości i finansów.

Praca pośrednika nieruchomości
fot. pixabay.com

Jak w prosty sposób zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami?

Jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami w ramach własnej działalności? Na pewno warto to rozważyć, ponieważ będzie to zdecydowanie bardziej perspektywiczne od działania jedynie jako pracownik danej agencji. Dotyczy to zarówno potencjału zawodowego, jak i oczywiście kwestii finansowych. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest wybranie modelu franczyzowego, który będzie bardzo pomocny, szczególnie jeżeli zdecydujesz się na współpracę z grupą WGN.

Lepsze perspektywy

Praca w agencji ma swoje zalety, lecz niestety wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jeżeli chodzi o rozwój oraz zarobki. Z tego względu własna działalność może być naprawdę atrakcyjną perspektywą. Rzecz jasna zwiększa się wtedy zakres obowiązków, gdyż trzeba się zajmować aspektami czysto organizacyjnymi czy promocyjnymi. Zależnie od formy działalności może dochodzić do tego aspekt kierowania zespołem, stąd taka ścieżka zawodowa jest szczególnie polecana osobom o kompetencjach zbliżonych do wymagań, jakie stawia się przy stanowiskach menedżerskich. W zamian za to można jednak liczyć na duży rozwój biura, a co za tym idzie – naprawdę wysokie zarobki.

Spróbuj franczyzy z WGN

Specyfika rynku nieruchomości sprawia, że samodzielnym, nowym podmiotom będzie naprawdę trudno osiągnąć sukces. Taką drogą mogą ewentualnie podążyć osoby, które pracowały już w roli agentów, co pozwoliło im wyrobić pewne kontakty i rozpoznawalne w branży nazwisko. W przeciwnym razie zdobycie klientów będzie ogromnym wyzwaniem, ponieważ w tym segmencie operuje się dużymi sumami pieniędzy, więc bardzo ważny jest aspekt rozpoznawalności biura i zaufania ze strony odbiorców. Problemów tych można uniknąć, wybierając model franczyzy, w ramach którego rozpoczyna się działalność od razu pod znanym szyldem.

Na co możesz liczyć?

Dodatkowo możesz liczyć na sprawdzone know-how. Unikniesz konieczności budowania od początku całego marketingu, co byłoby bardzo kosztowne. Osoby zainteresowane taką działalnością zachęcamy do współpracy z WGN, gdzie masz gwarancję partnerskiego podejścia i uczciwych warunków, w tym zapewnienie, że poziom opłat nie będzie uzależniony od obrotów. Nie musisz się zatem obawiać, że jako franczyzodawca pochłoniemy większość zysków. W ramach umowy otrzymujesz dodatkowo fachową i stałą pomoc. Rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny pod względem finansowym oraz intrygujących wyzwań, jakie niosą za sobą obowiązki pośrednika. Z myślą o jak najlepszych perspektywach na przyszłość warto spróbować sił z własną działalnością. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy franczyza z WGN, która znacząco zwiększa szanse na to, że osiągniesz pożądany sukces. Zapraszamy do kontaktu.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie

Czytaj więcej »
Jak otworzyć franczyzę?

Jak otworzyć franczyzę?

https://www.pexels.com Jak otworzyć franczyzę? Interesuje się tym obecnie wiele osób, gdyż rośnie świadomość na temat korzyści wynikających z tego modelu biznesowego. Otwiera to drogę do sukcesu przy zmniejszeniu ryzyka względem tego, z czym trzeba byłoby się liczyć w przypadku wkraczania na rynek całkowicie na własną rękę. Dokładne szczegóły są uzależnione od specyfiki branży oraz warunków,

Czytaj więcej »
Sektor nieruchomości: najbardziej dochodowa franczyza

Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowa franczyza

Najbardziej dochodowa franczyza to franczyza w obrocie nieruchomościami. W ostatnim czasie to właśnie ten biznes okazał się najbardziej dochodowym spośród innych sieci franczyzowych związanych z usługami. Nieruchomości od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ zawsze były, są i będą poszukiwane przez klientów, nie tylko jako pierwsze mieszkanie. W miarę wzrostu zamożności klienci nadal będą chcieli sprzedawać i kupować.

Czytaj więcej »
Jak zarabiać na nieruchomościach?

Jak zarabiać na nieruchomościach?

https://pixabay.com Jak zarabiać na nieruchomościach? Najpopularniejszą metodą jest oczywiście kupowanie i późniejsze odsprzedawanie mieszkań z zyskiem. W praktyce jednak jest to zajęcie dla wąskiego grona osób, gdyż wiąże się ono ze sporym ryzykiem i jest traktowane raczej jako forma inwestycji. W zamian za to dobrym rozwiązaniem będzie biuro zajmujące się pośredniczeniem w transakcjach na rynku

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku. – Obserwujemy błyskawiczny

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką

Czytaj więcej »
Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę

https://www.pexels.com Pomysł na franczyzę może prowadzić do rozpoczęcia udanej działalności. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia koncepcja, która powinna się rozpocząć od wybrania stosownej branży. Sam model funkcjonowania w takiej formie jest naprawdę ciekawy i bardzo perspektywiczny. Dobrze sprawdza się to w branży nieruchomości, zwłaszcza gdy mowa o pośrednictwie. Jeżeli chcesz podjąć się takiej działalności pod znanym

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości?

Jak otworzyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, gdyż jest to ciekawa branża z dużymi, a przy tym stabilnymi perspektywami. Podjęcie się takiej działalności jest teraz ułatwione, gdyż nie jest ona licencjonowana. Z myślą o optymalnym starcie i dalszym rozwoju dobrze jest rozpocząć taki biznes, korzystając z franczyzy. Taką szansę otrzymujesz,

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top