Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Własne biuro nieruchomości. Jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości - jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości jest świetnym pomysłem na biznes. Rynek ten stale się rozwija i coraz więcej osób oraz podmiotów korzysta z usług pośredników. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, może to być dla Ciebie doskonała koncepcja, zwłaszcza dlatego, że wiąże się to z atrakcyjnymi korzyściami finansowymi. Najlepiej będzie wystartować w modelu franczyzowym, korzystając ze wsparcia grupy WGN.


Spis treści
O czym warto wiedzieć?
Co jest potrzebne?
Franczyza
Dochody
Perspektywy finansowe
Opłacalna branża
Metody rozliczeń

Co warto wiedzieć, planując otworzenie własnego biura nieruchomości?

Na własne biuro nieruchomości może się zdecydować w zasadzie każdy, kto ma do tego predyspozycje i pewne środki na start. Warto mieć jednak na uwadze, że mimo braku ograniczeń formalnych, sporym wyzwaniem będą rynkowe bariery wejścia. W praktyce osobom działającym w pojedynkę często trudno jest się przebić. Z tego względu dobrze jest przemyśleć przystąpienie do franczyzy, gdyż znacząco ułatwi to początki i pomoże w szybszym rozwoju.

Czy potrzebujesz do tego specjalnych uprawnień?

Osoby, które nie pracowały wcześniej na rynku nieruchomości, często obawiają się, iż zostanie agentem będzie wymagało przebrnięcia przez długi proces, związany z uzyskaniem uprawnień do takiego zawodu. W praktyce jednak od 2014 roku przystąpienie do takiej działalności jest niezwykle ułatwione, gdyż nie obowiązują żadne licencje, jeżeli chodzi o pełnienie roli pośrednika. Rzecz jasna nie oznacza to, że sprawdzi się w tym dosłownie każdy, gdyż istotne jest to, żeby posiadać pewne cechy, pozwalające sprawnie działać w branży. Przede wszystkim trzeba odznaczać się wysoką kulturą osobistą i otwartością na ludzi, ponieważ ważnym czynnikiem w tej pracy jest utrzymywanie dobrych relacji z klientami. Do tego na pewno potrzebna jest duża determinacja, a także zdolności przywódcze.

Model franczyzowy

Choć w związku z obecnymi przepisami przystąpienie do takiego działania na rynku nieruchomości jest naprawdę proste, trzeba mieć na uwadze, iż panują na nim dość trudne warunki. W tym segmencie operuje się ogromnymi kwotami, więc i klienci wybierają pośredników, do których mogą mieć zaufanie. Przez to pojedynczym osobom otwierającym biuro jest bardzo ciężko się przebić, a już szczególnie, gdy planują działać w miastach, w których istnieje już sporo biur. Problemy te w dużej mierze rozwiązuje franczyza, na mocy której działa się pod szyldem większej, sprawdzonej już grupy. Osoby planujące transakcje na rynku nieruchomości o wiele chętniej udadzą się nawet do nowo otwartego biura, jeżeli będzie ono oznakowane doskonale znanym im logo. Do tego początek i rozwijanie działalności będą znacznie łatwiejsze, gdyż franczyzodawca zapewnia swoje know-how i wsparcie, w tym w kontekście marketingowym, na co samemu trzeba by było przeznaczyć duże środki.

Agent w biurze nieruchomości
fot. pexels.com

Zarobki przy prowadzeniu własnego biura nieruchomości

Prowadzenie własnego biura nieruchomości daje zarobki, które są zależne głównie od liczby klientów i finalizowanych transakcji. W praktyce zatem trudno jest tu mówić o konkretnych liczbach, gdyż obroty są uzależnione od tego, jaki sukces osiągnie dany podmiot. Sam rynek stał się natomiast naprawdę ciekawym i stabilnym miejscem, jeżeli chodzi o zarabianie dobrych pieniędzy. W ramach franczyzy z WGN rozliczenia finansowe będą całkowicie klarowne, a zyski będą zależne tylko od tego, jak dobrze sobie poradzisz.

Skala działania

W związku z tym, że jest to dziedzina handlowa, nie można mówić o jasno określonych zarobkach. Te są uzależnione od tego, jak radzi sobie dane biuro, gdyż to będzie wpływać na obroty. Kluczem do sukcesu jest zatem duża liczba klientów i dopinane do końca transakcje, gdyż to będzie skutkowało dużymi wpływami. W praktyce na rynku nieruchomości można jednak naprawdę dobrze zarabiać.

Atrakcyjna i odporna branża

Za podjęciem się takiego działania przemawia sporo argumentów. Sama praca będzie na pewno ciekawa i stawiająca każdego dnia nowe wyzwania. Branża z roku na rok coraz szybciej rozkwita, a ludzie stale kupują i sprzedają nieruchomości, więc nie ma tutaj żadnych obaw o przestoje czy gorsze okresy. Co więcej, rynek ten uważany jest za jeden z najodporniejszych na wydarzenia gospodarcze i społeczne, co uwypukliło się w okresie pandemicznym. Podczas gdy większość branż popadła w tym czasie w ogromne problemy i kryzysy, segment nieruchomości niemalże nie odczuł tej sytuacji i ma się znakomicie.

Jak to wygląda, gdy zdecydujesz się na współpracę z WGN?

Decydując się na franczyzę, zapewne masz liczne obawy. Czy po osiągnięciu sukcesu to franczyzodawca nie zacznie przejmować większości zysków, przez co dochody pośrednika wcale nie okażą się takie atrakcyjne? Przy współpracy z WGN nie będzie jednak o tym mowy. Dołączając do naszej grupy, przystajesz na płacenie jasno określonej, stałej opłaty. Nie jest ona w żadnym stopniu uzależniona od obrotów. Jeżeli zatem będziesz mieć dużo klientów, a przez to i większe przychody, jak najbardziej będziesz na tym realnie zarabiać. Własna firma w branży nieruchomości jest atrakcyjną perspektywą dla wielu zdeterminowanych i otwartych na ludzi osób. Założenie takiej działalności wcale nie jest trudne, a korzystając z modelu franczyzowego, możesz sobie znacząco ułatwić początki, a potem prężnie się rozwijać. Osoby zainteresowane taką wizją zachęcamy do współpracy z WGN.

5/5 - (3 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Pomysł na biznes 2024

Pomysł na biznes 2024

Pomysłów na biznes w 2024 roku jest bardzo dużo. Z pewnością zastanawia się nad nimi wiele osób, które w obecnych warunkach chciałyby pracować „na swoim”. Dzięki takiej pracy można dostarczyć sobie większej swobody, ale i atrakcyjniejszych zarobków. W obecnych niepewnych warunkach społeczno-gospodarczych może to być również rozwiązanie na zapewnienie sobie pewniejszej przyszłości. Jeśli szukasz sprawdzonego przepisu na sukces, zainteresuj się franczyzą nieruchomości z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »

Najlepsze Biuro franczyzowe WGN w roku 2022

Najlepszym biurem franczyzowym Grupy WGN w ubiegłym roku okazał się nasz Partner z Gdańska – Pani Katarzyna Stachowska-Jurgiel. Tym samym zdobywając Nagrodę Orła Brokera WGN za rok 2022, która została wręczona podczas prestiżowej Wielkiej Gali WGN na 53 Kongresie Grupy WGN. Pani Katarzyna z dumą opowiada o rozwoju jej biura franczyzowego pod szyldem WGN. Spis

Czytaj więcej »
Ciekawa franczyza

Ciekawa franczyza

Ciekawa franczyza powinna zainteresować każdą osobę, która chciałaby prowadzić swój biznes, ale niekoniecznie ma własny, autorski pomysł. Czasem sprawdza się też przy wyborze konkretnej branży, ponieważ właśnie taki model biznesowy może być po prostu popularny w danym przypadku. Może to być gotowy przepis na sukces, jednak będzie wymagał przede wszystkim determinacji i chęci do realizacji. Jeśli chcesz rozpocząć działalność w branży nieruchomości na uczciwych warunkach franczyzowych, wybierz Grupę WGN.

Czytaj więcej »
Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę

https://www.pexels.com Pomysł na franczyzę może prowadzić do rozpoczęcia udanej działalności. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia koncepcja, która powinna się rozpocząć od wybrania stosownej branży. Sam model funkcjonowania w takiej formie jest naprawdę ciekawy i bardzo perspektywiczny. Dobrze sprawdza się to w branży nieruchomości, zwłaszcza gdy mowa o pośrednictwie. Jeżeli chcesz podjąć się takiej działalności pod znanym

Czytaj więcej »
Ile można zarobić na franczyzie?

Ile można zarobić na franczyzie?

Zastanawiasz się, ile można zarobić na franczyzie? Nie ma tu uniwersalnej ani jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od skali działalności. Pewne jest jednak to, że korzystając z tego modelu w odpowiednich branżach, można osiągnąć spory sukces. Jedną z nich jest rynek nieruchomości, gdzie tak funkcjonujące biura mają duże szanse powodzenia i osiągania ponadprzeciętnych zarobków. Jeśli jesteś zainteresowany działalnością w tej branży, sprawdź warunki współpracy z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Franczyza: pomysł na biznes

Franczyza: pomysł na biznes

https://pixabay.com Franczyza: pomysł na biznes, który przyniesie sukces? Ten model funkcjonowania przedsiębiorstw zyskał dużą popularność, lecz przez to wywołuje równie wiele dyskusji. Zastanawiasz się, o co tak naprawdę w nim chodzi i czy rzeczywiście jest to koncepcja godna rozważenia? Podpowiadamy, o czym trzeba wiedzieć w tym zakresie i jak przekłada się to na branżę nieruchomości.

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości. Jak otworzyć?

Własne biuro nieruchomości jest świetnym pomysłem na biznes. Rynek ten stale się rozwija i coraz więcej osób oraz podmiotów korzysta z usług pośredników. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, może to być dla Ciebie doskonała koncepcja, zwłaszcza dlatego, że wiąże się to z atrakcyjnymi korzyściami finansowymi. Najlepiej będzie wystartować w modelu

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką

Czytaj więcej »
Podpis pod dokumentem

Franczyza WGN w pytaniach i odpowiedziach?

Z czego WGN może być dumny? Dla nas największą satysfakcją jest to, że średni staż biura franczyzowego WGN wynosi ponad 8 lat. Sukces franczyzy nieruchomości zawdzięczamy przede wszystkim autorskiemu know how jakie przekazujemy każdemu nowemu Parterowi oraz systematycznym szkoleniom, które są prowadzone dla naszych Franchise-biorców przez najlepszych wykładowców krajowych i zagranicznych- specjalistów z zakresu szeroko rozumianego rynku

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i

Czytaj więcej »
Kobieta i mężczyzna

Oferta Franczyzy WGN – najczęściej zadawane pytania

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, blisko 30 lat na rynku, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w 80 oddziałach w kraju i zagranicą. Podstawową działalnością Grupy WGN jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w szczególności nieruchomościami tzw. drogimi. Dowiedz się więcej o naszym systemie franczyzowym!

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top