Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

https://www.pexels.com

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku – to pytanie, które często zadają sobie osoby myślące o karierze w tej branży. Czasem decydują się na to pracownicy, którzy funkcjonowali wcześniej w większych agencjach. Swoich sił mogą spróbować także ludzie, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tym biznesem, lecz mają odpowiednie predyspozycje. Optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z modelu franczyzy, najlepiej wraz z firmą WGN.


Spis treści
Jak działać z myślą o takim biznesie?
Charakterystyka branży
Aspekty formalne
Jak ruszyć z działalnością w formie franczyzowej?
Dlaczego w tym modelu?
Z WGN będzie łatwiej

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak założyć biuro nieruchomości i co robić krok po kroku? Na wstępie warto się jednak zastanowić, z czym wiąże się w ogóle taka działalność. Na pewno dużym plusem jest to, że nie musisz wypracowywać żadnych dedykowanych uprawnień, choć potrzebne będą oczywiście odpowiednie cechy i determinacja. Do dopełnienia będzie trochę spraw formalnych, zanim rozpocznie się oficjalne pośredniczenie w transakcjach sprzedaży czy wynajmu domów oraz mieszkań. Prowadzenie biura wiąże się w praktyce z szeregiem różnorodnych zadań. Ogółem jest to świadczenie płatnych usług w zakresie pomocy w procesach zakupu, sprzedaży, najmu czy dzierżawy nieruchomości. Konkretne obowiązki są natomiast uzależnione w dużej mierze od ustaleń z samym klientem.

Specyfika działalności i wymagania

Pośrednicy mogą zajmować się prezentacjami, weryfikowaniem stanu prawnego i faktycznego, kompletowaniem dokumentacji, ale nawet brać czynny udział w negocjacjach czy etapie zawierania umów. To naprawdę szerokie spectrum, ale przy tym stawiające każdego dnia ciekawe wyzwania. Nie jest to również monotonne zajęcie, zwłaszcza że pośrednicy rzadko kiedy spędzają większość dnia w samym biurze, gdyż dużo jeżdżą też w teren wraz z klientami. Branża nieruchomości mocno przyciąga, gdyż są w niej do zarobienia duże pieniądze, ale przy tym wszystkim jest ona bardzo odporna na wszelkie kryzysy gospodarcze i społeczne, co dobrze potwierdziła sytuacja z pandemią, gdy był to jeden z nielicznych rynków, który zachował swoją stabilność. Na pewno sporym ułatwieniem dla osób chcących założyć biuro jest to, że bez względu na to, czy wcześniej działało się już w branży nieruchomości, czy też nie, do wystartowania z pośrednictwem nie trzeba posiadać żadnych licencji. Taki stan utrzymuje się od 1 stycznia 2014 roku i oznacza wprost, że zasadniczo każdy może założyć takie biuro. W praktyce oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje, szczególnie w zakresie przywództwa i stosownej determinacji. Potrzebna będzie także wysoka kultura osobista i otwartość na innych ludzi.

Prezentacja mieszkania w biurze nieruchomości
fot. pixabay.com

Formalności

Na wstępie wybiera się formę prawną biura, a więc jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną, po czym określa metodę opodatkowania na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym. Na etapie składania wniosku o rejestrację trzeba podać kod Polskiej Klasyfikacji Działalności, odnoszący się do obszaru działalności. Pośrednik musi też zawczasu zadecydować, czy jest w stanie sam prowadzić księgowość, czy musi zlecić to specjaliście. Po dopełnieniu tych formalności pozostaje wpisanie się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku w formie franczyzy?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku i odnieść sukces? Rzecz jasna nigdy nie ma całkowitej pewności, ale można znacząco zwiększyć swoje szanse, korzystając z opcji franczyzy. Pozwala to pokonać na wstępie kilka barier wejścia na rynek, a potem pomoże w odpowiednim rozwoju firmy. Zachęcamy do skorzystania z pomocy WGN, gdyż oferujemy nasze doświadczenie i renomę, gwarantując przy tym uczciwe oraz atrakcyjne warunki.

Dlaczego warto?

Rynek nieruchomości jest dość specyficzny, gdyż obraca się tu dużymi pieniędzmi, a wiele transakcji opiera się na zaufaniu klientów. Trudno o takowe w przypadku pojawiającego się zupełnie nowego biura, którego druga strona nie będzie w ogóle kojarzyć. Przy franczyzie ten start będzie o wiele łatwiejszy, gdyż punkt oznaczony jest szyldem WGN, które cieszy się już odpowiednim uznaniem. Do tego możesz liczyć na pomoc choćby w marketingowym, a prywatne rozwinięcie takiego skrzydła wymaga naprawdę dużych nakładów finansowych. Od franczyzodawcy zyskujesz poza tym jego know-how, które jest ogromnym kapitałem, a do tego możesz liczyć na wsparcie nie tylko na początku, ale i w toku późniejszego rozwijania się biura.

Współpracuj z WGN

Po pierwsze WGN jest wyrobioną marką, ale przy tym wyróżnia nas bardzo uczciwe podejście względem franczyzobiorców. Wiele osób myślących o założeniu biura w tym modelu ma pewne obawy, że stanie się całkowicie podległym podmiotem, a zyski w dużej mierze zostaną potem przejęte. My cenimy niezależność pośredników, a w ramach współpracy pobieramy stałą, jasno określoną opłatę, która nie jest zależna od obrotów. Jeżeli zatem zaczniesz więcej zarabiać, to realnie na tym zyskasz, gdyż będą to Twoje zyski. Coraz więcej osób rozważa założenie biura nieruchomości, ponieważ jest to perspektywiczny i ciekawy biznes. Dużym ułatwieniem jest to, że nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, a sama procedura nie jest skomplikowana. Większym wyzwaniem są bariery rynkowe z perspektywy małych podmiotów, które możesz jednak ominąć, przystępując do franczyzy z WGN. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

5/5 - (3 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Pomysł na biznes 2024

Pomysł na biznes 2024

Pomysłów na biznes w 2024 roku jest bardzo dużo. Z pewnością zastanawia się nad nimi wiele osób, które w obecnych warunkach chciałyby pracować „na swoim”. Dzięki takiej pracy można dostarczyć sobie większej swobody, ale i atrakcyjniejszych zarobków. W obecnych niepewnych warunkach społeczno-gospodarczych może to być również rozwiązanie na zapewnienie sobie pewniejszej przyszłości. Jeśli szukasz sprawdzonego przepisu na sukces, zainteresuj się franczyzą nieruchomości z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości?

Jak zostać agentem nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak zostać agentem nieruchomości? Można spróbować zatrudnić się w firmie z branży nieruchomości, ale ciekawym rozwiązaniem jest również założenie własnego biura. Takie działanie jest obecnie ułatwione względem minionych lat pod kątem przepisów, a chcąc zwiększyć swoje szanse, warto skorzystać z atutów, jakie gwarantuje franczyzowy model prowadzenia biznesu. Taką okazję daje przystąpienie do współpracy z

Czytaj więcej »

Zdobywca Nagrody Orła Brokera WGN za 2023 rok

To już dekada w Grupie WGN! Pan Marek Świdziński – Dyrektor Biur w Polkowicach, Szprotawie, Nowej Soli oraz Żaganiu został Nagrodzony Orłem Brokera WGN 2023 na tegorocznej Uroczystej Gali podczas 55. Kongresu Grupy WGN. To wyróżnienie na które wiele Partnerów czeka, a inni mają go już w swoich rękach! „Wiele lat temu, kiedy marketing bezpośredni

Czytaj więcej »
Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN

https://pixabay.com Franczyza z biurem nieruchomości WGN jest rozwiązaniem znacząco ułatwiającym początki i późniejsze osiągnięcie sukcesu w takiej działalności. Skłania się ku niej coraz więcej osób, gdyż obecnie może się tym zająć praktycznie każdy. W takim modelu na starcie uzyskujesz wsparcie, które pozwala na szybsze budowanie pozycji na rynku. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z grupą

Czytaj więcej »
Jak zostać franczyzobiorcą?

Jak zostać franczyzobiorcą?

https://pixabay.com Jak zostać franczyzobiorcą? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które miały styczność z tematem tego modelu biznesowego, który zaintrygował ich potencjalnymi korzyściami. Te mogą być naprawdę wymierne, oczywiście pod warunkiem wybrania dobrej do tego branży i posiadania stosownych umiejętności w zakresie zajmowania się danym zajęciem. Ciekawe możliwości daje rynek nieruchomości, który może dać pełen

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

https://www.pexels.com Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W naturalny sposób do głowy przychodzą metody inwestycyjne, związane z flippingiem czy wynajmem. Są to jednak aspekty powiązane z pewną dozą ryzyka i traktowane przez większość osób jako dodatkowe źródła dochodu. Tym podstawowym może być natomiast biuro, które będzie się zajmowało pośredniczeniem przy poszczególnych transakcjach na tym rynku. Planując

Czytaj więcej »
Kobieta tworząca wykres

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »
WGN: spotkanie agentów 3

Jak franczyza, to tylko z profesjonalnym wsparciem Partnera biznesowego

Franczyza na rynku nieruchomości nie traci na popularności od lat. Już wielu Partnerów biznesowych, którzy dołączyli do dużej sieci franczyzowej, jest zadowolonych z podjętej decyzji. Obecnie kraj zmaga się z niestabilną gospodarką, wysoką inflacją i zaostrzonymi procedurami bankowymi, które uniemożliwiają Polakom zaciąganie kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. O ile mogłoby się wydawać, że nie jest

Czytaj więcej »
Agencja nieruchomości w Polsce - lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce – lepiej we franczyzie, czy na własną rękę?

Agencja nieruchomości w Polsce jest bardziej opłacalna we franczyzie, czy na własną rękę? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rynkiem nieruchomości. Wiele zależy od wiedzy, jaką już posiada taka osoba. Liczy się także jej doświadczenie w praktyce. Poleganie na własnych nabytych umiejętnościach może być tak samo korzystnym rozwiązaniem, jak

Czytaj więcej »
Ile można zarobić na franczyzie?

Ile można zarobić na franczyzie?

Zastanawiasz się, ile można zarobić na franczyzie? Nie ma tu uniwersalnej ani jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy to od skali działalności. Pewne jest jednak to, że korzystając z tego modelu w odpowiednich branżach, można osiągnąć spory sukces. Jedną z nich jest rynek nieruchomości, gdzie tak funkcjonujące biura mają duże szanse powodzenia i osiągania ponadprzeciętnych zarobków. Jeśli jesteś zainteresowany działalnością w tej branży, sprawdź warunki współpracy z Grupą WGN.

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top