Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
65%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
250 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
500 000+

zadowolonych klientów

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką opcją zachęcamy do podjęcia się współpracy ze sprawdzoną grupą WGN.


Spis treści
Czy to możliwe?
Działalność
Uprawnienia
Zrób to z WGN
Opcja franczyzy
Czemu z nami?

Zastanawiasz się, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji i czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedź na pytanie, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji okazuje się naprawdę prosta, gdy przyjrzysz się obecnie obowiązującym regulacjom. Te uległy zmianie względem tego, z czym można było mieć do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu i to zdecydowanie na korzyść przedsiębiorców. Na początku zastanów się spokojnie, co wiąże się z tą branżą i czy będzie odpowiednia pod kątem Twoich predyspozycji. Następnie można podejmować pierwsze działania.

Zakres działalności

Na wstępie warto zdać sobie sprawę, czym zajmuje się agent nieruchomości prowadzący własny punkt. Co do zasady jest on przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy transakcjami na tym rynku, przy czym mogą one dotyczyć kupna, sprzedaży, wynajmu czy dzierżawy zarówno działek, domów, jak i mieszkań. Jakie zadania oznacza to w praktyce? Wiele zależy od ustaleń z danym klientem, ponieważ zakres usług przy konkretnych umowach może być różny. Na pewno ważnymi obowiązkami są jednak te dotyczące weryfikacji stanu prawnego i faktycznego, zbierania danych i informacji, zajmowania się prezentacjami czy nawet bezpośrednie uczestnictwo w negocjacjach i uzgadnianiu treści umów.

Czy konieczne są jakieś uprawnienia?

Jak widać, zadania pośrednika mogą być stosunkowo rozbudowane i odpowiedzialne, gdyż na rynku nieruchomości z założenia operuje się dużymi kwotami. Aktualnie działalność ta nie jest jednak regulowana, co oznacza, że może się nią zająć niemal każdy. Nastąpiła tu spora zmiana względem tego, co miało miejsce przed 2014 rokiem, gdy osoby chcące wykonywać ten zawód musiały zdobyć licencję. Obecnie nie ma już takich uprawnień, choć oczywiście można wskazać pewnie wymagania w zakresie samych predyspozycji. Przede wszystkim kandydaci do prowadzenia biura powinni być bardzo otwarci na innych i mieć cechy prawdziwych liderów. Wraz z rozwojem placówki mile widziane będą kompetencje z zakresu umiejętnego zarządzania zespołem.

Pracownik biura nieruchomości
fot. pexels.com

Pierwsze kroki

Biuro można prowadzić w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki (cywilnej, osobowej bądź kapitałowej). Trzeba je oczywiście zarejestrować zgodnie z obowiązującym prawem. Potem można przejść do wyboru formy opodatkowania. Księgowością można się zająć samemu lub zlecić to zewnętrznemu, wyspecjalizowanemu podmiotowi. Przed przystąpieniem do pierwszych czynności w ramach pośredniczenia, trzeba też mieć zapewnioną ochronę ubezpieczeniową. Taka polisa zabezpiecza ewentualne szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem obowiązków.

Podpowiadamy, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji z WGN

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Najlepiej w wariancie franczyzowym, który pozwoli przy okazji przeskoczyć pewne bariery rynkowe. Te ograniczenia bywają często zgubne dla osób chcących działać koniecznie na własną rękę. Przekonując się do tego modelu, postaw na WGN, gdyż dołączysz wtedy do renomowanej grupy, a co najważniejsze, zrobisz to na naprawdę uczciwych i sprzyjających warunkach.

Korzystny model

Choć do działalności można przystąpić jako całkowicie niezależny podmiot, trzeba mieć na uwadze, że spotkasz się wtedy z pewnymi barierami rynkowymi. Wynikają one przede wszystkim z tego, że transakcje na rynku nieruchomości opierają się w dużej mierze na zaufaniu, gdyż klienci podejmują się ogromnych wydatków, często obarczonych kredytami na całe życie. Z tego względu niewielu konsumentów ufa zupełnie nowym podmiotom, za którymi nie stoi jakaś znana im marka. Z WGN możesz współpracować w modelu franczyzowym, który niweluje ten problem. Co więcej, nie musisz przejmować się budowaniem od zera marketingu czy poznawaniem technik pośrednictwa, ponieważ otrzymujesz gotowe i sprawdzone know-how.

Dlaczego właśnie z nami?

Jesteś już przekonany do modelu franczyzowego, ale zastanawiasz się, czemu wybrać akurat Wielką Giełdę Nieruchomości? Po pierwsze jesteśmy renomowaną i uznaną marką, co oznacza, że już na początku działalności będziesz wzbudzać zaufanie klientów, gdy zobaczą oni ten szyld. Co szczególnie istotne, nasze podejście do franczyzy zakłada w dużej mierze partnerstwo. Nie pozbawiamy zatem takich biur ich poczucia niezależności, a wszelkie rozliczenia odbywają się na zasadzie z góry umówionych warunków. Nie musisz się zatem obawiać, że będziemy ingerować w działalność czy domagać się wyższej prowizji, gdy okaże się, iż znacząco zwiększyły się przychody z prowadzenia biura. Obecnie otworzenie biura nieruchomości jest naprawdę proste, ponieważ nie wiąże się z koniecznością zdobywania żadnych uprawnień. Z myślą o ominięciu barier rynkowych i prężnym rozwinięciu takiego biznesu, najlepiej będzie do niego przystąpić w ramach franczyzy. Możesz to zrobić z grupą WGN.

5/5 - (1 vote)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę

https://www.pexels.com Pomysł na franczyzę może prowadzić do rozpoczęcia udanej działalności. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia koncepcja, która powinna się rozpocząć od wybrania stosownej branży. Sam model funkcjonowania w takiej formie jest naprawdę ciekawy i bardzo perspektywiczny. Dobrze sprawdza się to w branży nieruchomości, zwłaszcza gdy mowa o pośrednictwie. Jeżeli chcesz podjąć się takiej działalności pod znanym

Czytaj więcej »
Kobieta i mężczyzna

Oferta Franczyzy WGN – najczęściej zadawane pytania

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, blisko 30 lat na rynku, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w 80 oddziałach w kraju i zagranicą. Podstawową działalnością Grupy WGN jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w szczególności nieruchomościami tzw. drogimi. Dowiedz się więcej o naszym systemie franczyzowym!

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość

Czytaj więcej »
Franczyza współpraca z WGN

Franczyza: współpraca z WGN

https://www.pexels.com/ Franczyza: współpraca z WGN to sprawdzony pomysł na biznes. Światowe i krajowe wydarzenia udowodniły, że rynek nieruchomości jest bardzo odporny na niespodziewane sytuacje oraz kryzysy. Całkowicie samodzielne zaangażowanie się w tym segmencie bywa jednak wyzwaniem. Często problemem nie są nawet finanse, lecz brak odpowiedniej wiedzy i zaufania ze strony potencjalnych klientów. Ten model biznesowy

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
WGN konwent dyrektorów hilton hotel Wrocław 3

Siła i skuteczność popularnej franczyzy WGN przyciąga nowych Partnerów

Popularna franczyza nieruchomości to coraz szerzej rozpowszechniana metoda prowadzenia własnego biznesu. Z każdym kolejnym rokiem zainteresowanie otworzeniem własnej działalności w takiej formie skutecznie wzrasta, zwłaszcza wśród topowych, sprawdzonych marek takich jak WGN, które istnieją na rynku wiele lat. Spis treści:Pomysł na biznesRozwój firmyZalety przystąpienia do WGNStabilna markaCo oferujemy? Franczyza WGN popularnym pomysłem na własny biznes

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości?

Jak otworzyć biuro nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, gdyż jest to ciekawa branża z dużymi, a przy tym stabilnymi perspektywami. Podjęcie się takiej działalności jest teraz ułatwione, gdyż nie jest ona licencjonowana. Z myślą o optymalnym starcie i dalszym rozwoju dobrze jest rozpocząć taki biznes, korzystając z franczyzy. Taką szansę otrzymujesz,

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście

Czytaj więcej »
Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach?

https://www.pexels.com Jak zacząć zarabiać na nieruchomościach? W naturalny sposób do głowy przychodzą metody inwestycyjne, związane z flippingiem czy wynajmem. Są to jednak aspekty powiązane z pewną dozą ryzyka i traktowane przez większość osób jako dodatkowe źródła dochodu. Tym podstawowym może być natomiast biuro, które będzie się zajmowało pośredniczeniem przy poszczególnych transakcjach na tym rynku. Planując

Czytaj więcej »
Sektor nieruchomości: najbardziej dochodowa franczyza

Sektor nieruchomości – najbardziej dochodowa franczyza

Najbardziej dochodowa franczyza to franczyza w obrocie nieruchomościami. W ostatnim czasie to właśnie ten biznes okazał się najbardziej dochodowym spośród innych sieci franczyzowych związanych z usługami. Nieruchomości od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ zawsze były, są i będą poszukiwane przez klientów, nie tylko jako pierwsze mieszkanie. W miarę wzrostu zamożności klienci nadal będą chcieli sprzedawać i kupować.

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach

Franczyza w nieruchomościach – pewna szansa na sukces

 Inwestor, który chce zaistnieć na rynku nieruchomości ma wiele możliwości do wyboru. Jeśli interesuje go doradztwo i pośrednictwo powinien zastanowić się nad modelem franczyzowym. To dobre rozwiązanie nie tylko dla mniejszych, początkujących podmiotów. Dzięki dużej, rozpoznawalnej marce i wsparciu, jakie otrzymuje od sieci, ma szansę szybko osiągać sukces zawodowy i finansowy na rynku. – Obserwujemy błyskawiczny

Czytaj więcej »
Zarobki we własnym biurze nieruchomości

Zarobki we własnym biurze nieruchomości

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione w dużej mierze od determinacji i zdolności osoby prowadzącej biuro. Specyfika branży sprawia, że wpływy są skorelowane z liczbą klientów, ale i szczegółami transakcji, od których otrzymuje się prowizje. Na pewno perspektywa zawodowa jest jednak intrygująca. Korzystając z opcji, jakie daje franczyza, można szybko rozwinąć działalność i

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top