Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką opcją zachęcamy do podjęcia się współpracy ze sprawdzoną grupą WGN.


Spis treści
Czy to możliwe?
Działalność
Uprawnienia
Zrób to z WGN
Opcja franczyzy
Czemu z nami?

Zastanawiasz się, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji i czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedź na pytanie, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji okazuje się naprawdę prosta, gdy przyjrzysz się obecnie obowiązującym regulacjom. Te uległy zmianie względem tego, z czym można było mieć do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu i to zdecydowanie na korzyść przedsiębiorców. Na początku zastanów się spokojnie, co wiąże się z tą branżą i czy będzie odpowiednia pod kątem Twoich predyspozycji. Następnie można podejmować pierwsze działania.

Zakres działalności

Na wstępie warto zdać sobie sprawę, czym zajmuje się agent nieruchomości prowadzący własny punkt. Co do zasady jest on przede wszystkim pośrednikiem pomiędzy transakcjami na tym rynku, przy czym mogą one dotyczyć kupna, sprzedaży, wynajmu czy dzierżawy zarówno działek, domów, jak i mieszkań. Jakie zadania oznacza to w praktyce? Wiele zależy od ustaleń z danym klientem, ponieważ zakres usług przy konkretnych umowach może być różny. Na pewno ważnymi obowiązkami są jednak te dotyczące weryfikacji stanu prawnego i faktycznego, zbierania danych i informacji, zajmowania się prezentacjami czy nawet bezpośrednie uczestnictwo w negocjacjach i uzgadnianiu treści umów.

Czy konieczne są jakieś uprawnienia?

Jak widać, zadania pośrednika mogą być stosunkowo rozbudowane i odpowiedzialne, gdyż na rynku nieruchomości z założenia operuje się dużymi kwotami. Aktualnie działalność ta nie jest jednak regulowana, co oznacza, że może się nią zająć niemal każdy. Nastąpiła tu spora zmiana względem tego, co miało miejsce przed 2014 rokiem, gdy osoby chcące wykonywać ten zawód musiały zdobyć licencję. Obecnie nie ma już takich uprawnień, choć oczywiście można wskazać pewnie wymagania w zakresie samych predyspozycji. Przede wszystkim kandydaci do prowadzenia biura powinni być bardzo otwarci na innych i mieć cechy prawdziwych liderów. Wraz z rozwojem placówki mile widziane będą kompetencje z zakresu umiejętnego zarządzania zespołem.

Pracownik biura nieruchomości
fot. pexels.com

Pierwsze kroki

Biuro można prowadzić w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki (cywilnej, osobowej bądź kapitałowej). Trzeba je oczywiście zarejestrować zgodnie z obowiązującym prawem. Potem można przejść do wyboru formy opodatkowania. Księgowością można się zająć samemu lub zlecić to zewnętrznemu, wyspecjalizowanemu podmiotowi. Przed przystąpieniem do pierwszych czynności w ramach pośredniczenia, trzeba też mieć zapewnioną ochronę ubezpieczeniową. Taka polisa zabezpiecza ewentualne szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem obowiązków.

Podpowiadamy, jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji z WGN

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Najlepiej w wariancie franczyzowym, który pozwoli przy okazji przeskoczyć pewne bariery rynkowe. Te ograniczenia bywają często zgubne dla osób chcących działać koniecznie na własną rękę. Przekonując się do tego modelu, postaw na WGN, gdyż dołączysz wtedy do renomowanej grupy, a co najważniejsze, zrobisz to na naprawdę uczciwych i sprzyjających warunkach.

Korzystny model

Choć do działalności można przystąpić jako całkowicie niezależny podmiot, trzeba mieć na uwadze, że spotkasz się wtedy z pewnymi barierami rynkowymi. Wynikają one przede wszystkim z tego, że transakcje na rynku nieruchomości opierają się w dużej mierze na zaufaniu, gdyż klienci podejmują się ogromnych wydatków, często obarczonych kredytami na całe życie. Z tego względu niewielu konsumentów ufa zupełnie nowym podmiotom, za którymi nie stoi jakaś znana im marka. Z WGN możesz współpracować w modelu franczyzowym, który niweluje ten problem. Co więcej, nie musisz przejmować się budowaniem od zera marketingu czy poznawaniem technik pośrednictwa, ponieważ otrzymujesz gotowe i sprawdzone know-how.

Dlaczego właśnie z nami?

Jesteś już przekonany do modelu franczyzowego, ale zastanawiasz się, czemu wybrać akurat Wielką Giełdę Nieruchomości? Po pierwsze jesteśmy renomowaną i uznaną marką, co oznacza, że już na początku działalności będziesz wzbudzać zaufanie klientów, gdy zobaczą oni ten szyld. Co szczególnie istotne, nasze podejście do franczyzy zakłada w dużej mierze partnerstwo. Nie pozbawiamy zatem takich biur ich poczucia niezależności, a wszelkie rozliczenia odbywają się na zasadzie z góry umówionych warunków. Nie musisz się zatem obawiać, że będziemy ingerować w działalność czy domagać się wyższej prowizji, gdy okaże się, iż znacząco zwiększyły się przychody z prowadzenia biura. Obecnie otworzenie biura nieruchomości jest naprawdę proste, ponieważ nie wiąże się z koniecznością zdobywania żadnych uprawnień. Z myślą o ominięciu barier rynkowych i prężnym rozwinięciu takiego biznesu, najlepiej będzie do niego przystąpić w ramach franczyzy. Możesz to zrobić z grupą WGN.

5/5 - (3 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce? Od czasu deregulacji tego zawodu w naszym kraju wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane. Samych formalności nie ma zbyt wiele, lecz wciąż trzeba oczywiście posiadać odpowiednie predyspozycje. Jeśli sądzisz, że je masz, możesz rozważyć założenie własnego biura, zyskując przy tym więcej swobody. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami i podejmij współpracę z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Franczyza z biurem nieruchomości WGN

Franczyza z biurem nieruchomości WGN

https://pixabay.com Franczyza z biurem nieruchomości WGN jest rozwiązaniem znacząco ułatwiającym początki i późniejsze osiągnięcie sukcesu w takiej działalności. Skłania się ku niej coraz więcej osób, gdyż obecnie może się tym zająć praktycznie każdy. W takim modelu na starcie uzyskujesz wsparcie, które pozwala na szybsze budowanie pozycji na rynku. Zachęcamy zatem do podjęcia współpracy z grupą

Czytaj więcej »

Najlepsze Biuro franczyzowe WGN w roku 2022

Najlepszym biurem franczyzowym Grupy WGN w ubiegłym roku okazał się nasz Partner z Gdańska – Pani Katarzyna Stachowska-Jurgiel. Tym samym zdobywając Nagrodę Orła Brokera WGN za rok 2022, która została wręczona podczas prestiżowej Wielkiej Gali WGN na 53 Kongresie Grupy WGN. Pani Katarzyna z dumą opowiada o rozwoju jej biura franczyzowego pod szyldem WGN. Spis

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości krok po kroku

Franczyza nieruchomości krok po kroku

https://www.pexels.com W poniższym artykule prezentujemy, jak rozpocząć franczyzę nieruchomości krok po kroku. Jest to sposób na wystartowanie z własnym biurem z pominięciem pewnych uciążliwych ograniczeń. Możesz się na to zdecydować, jeżeli tylko czujesz, iż masz odpowiednie predyspozycje do tej branży oraz posiadasz pewne środki na rozpoczęcie działalności. Najlepszym wyborem będzie podjęcie się współpracy z renomowaną

Czytaj więcej »
Kobieta tworząca wykres

Franczyza – sposób na biznes

Franczyza to model biznesowy, polegający na sprzedaży towarów, usług czy technologii, opartej na wzajemnej współpracy, pomiędzy dwoma, niezależnymi przedsiębiorstwami. Franczyzodawca daje prawa i nakłada obowiązki, a franczyzobiorca uzyskuje prawa i zobowiązuje się do respektowania obowiązków. W ramach umowy franczyzowej, przekazywany jest pakiet, który zawiera takie elementy, jak:– szeroko opisany sposób prowadzenia działalności– obowiązek zaopatrywania się

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Franczyza nieruchomości czy własna marka?

https://pixabay.com Franczyza nieruchomości jest modelem biznesowym, który wybiera coraz więcej osób zainteresowanych działalnością na tym rynku. Wynika to z mocno ułatwionego startu i pewniejszych perspektyw na osiągnięcie sukcesu. Działanie na własną rękę może być atrakcyjną wizją, która jest jednak ryzykowna. Najlepiej będzie wybrać partnera, który oferuje uczciwe i klarowne warunki współpracy, takiego jak grupa WGN.

Czytaj więcej »

Zdobywca Nagrody Orła Brokera WGN za 2023 rok

To już dekada w Grupie WGN! Pan Marek Świdziński – Dyrektor Biur w Polkowicach, Szprotawie, Nowej Soli oraz Żaganiu został Nagrodzony Orłem Brokera WGN 2023 na tegorocznej Uroczystej Gali podczas 55. Kongresu Grupy WGN. To wyróżnienie na które wiele Partnerów czeka, a inni mają go już w swoich rękach! „Wiele lat temu, kiedy marketing bezpośredni

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość

Czytaj więcej »
Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji?

https://www.pexels.com Jak otworzyć biuro nieruchomości bez licencji? Obecnie jest to naprawdę proste i znacznie łatwiejsze, niż przed laty. Oczywiście wraz z podjęciem jakichkolwiek decyzji warto mieć świadomość, co wiąże się z taką działalnością i co trzeba zrobić. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z franczyzy, która niezwykle pomaga w początkach, jak i późniejszym rozwoju. Osoby zainteresowane taką

Czytaj więcej »
Pomysł na biznes 2024

Pomysł na biznes 2024

Pomysłów na biznes w 2024 roku jest bardzo dużo. Z pewnością zastanawia się nad nimi wiele osób, które w obecnych warunkach chciałyby pracować „na swoim”. Dzięki takiej pracy można dostarczyć sobie większej swobody, ale i atrakcyjniejszych zarobków. W obecnych niepewnych warunkach społeczno-gospodarczych może to być również rozwiązanie na zapewnienie sobie pewniejszej przyszłości. Jeśli szukasz sprawdzonego przepisu na sukces, zainteresuj się franczyzą nieruchomości z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Globus

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top