Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Franczyza WGN – pomysł na sprawdzony biznes

Globus

Franczyza nieruchomości WGN to idealny pomysł na własny biznes! Załóż biuro nieruchomości we współpracy z Grupą WGN a przekonasz się, że rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia w branży są gwarancją sukcesu. Partnerska umowa, 100% zysku dla Ciebie oraz sztab specjalistów służących pomocą. Poznaj zasady współpracy franczyzowej z WGN i otwórz własne biuro nieruchomości w swoim mieście!


WGN - lider rynku obrotu nieruchomościami, marka nr 1 w Polsce

Spis treści:
Definicja pojęcia
Co zawiera pakiet dotyczący współpracy?
Dlaczego warto?
Zasady współpracy
Wsparcie i korzyści
Opłaty
Co daje opłata licencyjna?
Co zawiera opłata marketingowa?
Wymagania dla przyszłych franczyzobiorców Grupy WGN
Porównanie kosztów

Czym jest franczyza?

Franczyza (franchising) to model biznesowy zakładający sprzedaż technologii, usług i innych towarów, który oparty jest na ścisłej kooperacji dwóch niezależnych podmiotów. System franczyzowy zachodzi pomiędzy podmiotami nazywanymi franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Franczyzodawca to firma, która udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Nadaje mu jednocześnie prawa i obowiązki, wspomaga proces szkoleniowy i dzieli się wiedzą z zakresu skutecznego utrzymania marki na rynku, czyli tzw. know-how. Franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stosownej opłaty i respektowania regulaminów ustalonych przez główny koncern. W zamian otrzymuje możliwość poprowadzenia rozpoznawalnego biznesu, który nie wymaga od nowo powstałej firmy ogromnych nakładów finansowych. Obie strony rozliczają się na podstawie dołączonego do umowy pakietu franczyzowego, o którym mowa będzie poniżej.

Pakiet franczyzowy – co to jest? Co powinien zawierać?

Pakiet franczyzowy to dokument zawierający opis sposobu prowadzenia danej działalności gospodarczej. Spisywany jest przez franczyzodawcę i wręczany franczyzobiorcy podczas podpisywania umowy współpracy. Składają się na niego następujące elementy:

 • ogólne założenia dotyczące zamysłu funkcjonowania przedsiębiorstwa,
 • prawa ochronne związane z własnością przemysłową i intelektualną (znaki towarowe, logo, szyldy),
 • zobowiązanie franczyzobiorcy do zaopatrywania się w materiały jedynie u podmiotu wyznaczonego przez franczyzodawcę (konkretny dostawca, własne produkty),
 • zobowiązanie franczyzodawcy do organizowania szkoleń dla nowych pracowników i managerów,
 • uprawnienia, według których franczyzodawca może przeprowadzać kontrole w przedsiębiorstwie franczyzobiorcy,
 • deklarację dostarczania bieżących i jednolitych materiałów promocyjnych (takich samych dla wszystkich franczyzobiorców),
 • zobowiązanie franczyzodawcy do prowadzenia akcji reklamowych marki,
 • deklarację franczyzodawcy dotyczącą zapewnienia franczyzobiorcom stałego dostępu do zasobów pomocy,

Dlaczego warto stać się częścią systemu franczyzowego Grupy WGN Nieruchomości?

WGN to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, w którym pracuje ponad 500 specjalistów, w tym agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w ponad 70 biurach w całym kraju.

Stawiamy na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych transakcji oraz wszechstronną i kompleksową obsługę klientów. Jesteśmy marką, która na przestrzeni bisko 30 lat zdobyła i ugruntowała pozycję absolutnego lidera rynku nieruchomości, zwłaszcza w segmencie nieruchomości premium i komercyjnych. Świadczy o tym szereg niezależnych badań typu „Tajemniczy klient”, które potwierdziły, że WGN to najbardziej rozpoznawalna firma obrotu nieruchomości w branży, która cechuje się niezwykle wysoką jakością obsługi kontrahentów.

WGN istniejący od 1991 r. świadczy usługi związane z profesjonalnym pośrednictwem inwestycyjnym, obrotem nieruchomościami oraz międzynarodowymi działaniami marketingowymi. Liczba kontrahentów pochodzących z ponad 80 krajów (w postaci firm, instytucji, przedsiębiorców oraz osób prywatnych), z którymi współpracował WGN, przekroczyła grubo ponad 350.000 tysięcy, realizując ponad 180.000 transakcji.

WGN jest również laureatem licznych nagród przyznawanych innowacyjnym, rzetelnym i skutecznym firmom. Zdobył tytuł Ikony Biznesu 2015, otrzymał status Najwyższej Jakości INTERNATIONAL QUALITY 2015, miano Jakości Roku 2012 (kategoria usługa). WGN-owi przyznano także wyróżnienie Symbolu Rozwoju Biznesu Roku 2014, -Najwyższa Jakość International Quality za rok 2015, 2017 i 2018 w kategorii ” QI Services / Usługi” oraz prestiżową statuetkę Perła QI za rok 2018 i kilkadziesiąt wyróżnień i nagród. Wspomnieć należy również, że kilkaset osób należących do Grupy WGN otrzymało już nagrody i wyróżnienia za profesjonalizm i skuteczność na rynku nieruchomości.

Osoby, które zdecydują się na otworzenie franczyzowego biura nieruchomości WGN, otrzymują szansę prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej przy pełnym wsparciu Centrali WGN. Oferujemy renomowaną, rozpoznawalną na rynku nieruchomości markę, najlepsze, sprawdzone narzędzia do prowadzenia świetnie prosperującego biura oraz wypracowane know-how, które pozwala naszym Partnerom bez ryzyka otworzyć już na starcie dochodowe przedsiębiorstwo.

Plusem modelu franczyzowego jest otrzymanie sprawdzonego pomysłu na sukces prowadzenia biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. To zbiór dokumentów, narzędzi i systemu szkoleń, wypracowanych przez prawie 30 lat doświadczenia. Jest to nieocenione wsparcie, nie tylko przy szybkim rozpoczęciu działalności przez franczyzobiorcę, który nie będzie eksperymentował i nie popełni błędów początkującego, nie raz kosztownych, a zaoszczędzony czas poświęci już na działalność gospodarczą i budowę zespołu.

Zasady współpracy franczyzowej z Grupą WGN Nieruchomości

Zasady współpracy franczyzowej z Grupą WGN
100% zysku zostaje dla Partnera!

Partnerzy prowadzący biuro nieruchomości WGN mają gwarancję zatrzymania 100 % wypracowanego dochodu. WGN wyróżnia się w Polsce tym, że nie pobiera od franczyzobiorców udziałów od osiągniętych zysków! Dzięki partnerskim zasadom umowy Biura WGN osiągają wysokie przychody.

Partner Start – dwa miesiące zwolnienia z opłat, a następnie jedna z najniższych opłat wśród sieci franczyzowych

Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się zostać franczyzobiorcą Grupy WGN ma czas na zorganizowanie przestrzeni biurowej i szansę na swobodne rozpoczęcie działalności gospodarczej pod szyldem WGN. Wszystko dzięki pakietowi Partner Start, który zakłada dwumiesięczne zwolnienie z jakichkolwiek opłat dla nowych Partnerów. Po upływie tego czasu franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stałych comiesięcznych należności.

Profesjonalne szkolenie wdrożeniowe – nie musisz mieć doświadczenia!

Przy rozpoczęciu współpracy każdy franczyzobiorca WGN przechodzi przez profesjonalny system szkoleń. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu biura nieruchomości. Nowi Partnerzy WGN zostają kompleksowo przeszkoleni przez liderów rynku nieruchomości i trenerów biznesu oraz otrzymują pakiet ponad 200 dokumentów stanowiących bazę wiedzy na temat profesjonalnego, bezpiecznego i skutecznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Materiały źródłowe w postaci umów pośrednictwa, umów agencyjnych, informacji dotyczących technicznej obsługi witryn internetowych, dostępów do paneli administracyjnych, zgłoszeń do odpowiednich urzędów a zwłaszcza system obiegu dokumentów zgodnie ze znakiem ZJ-WGN (Znak Jakości WGN) pozwalają sprawnie otworzyć oraz zarządzać własnym Biurem WGN. Synchronicznie ze zmieniającą się sytuacją branżową oraz zmianami w systemie prawnym Centrala WGN dokonuje bieżących aktualizacji całej dokumentacji.

System budowania skutecznego zespołu

Sprawdzony model rekrutacji i wdrożenia nowych agentów do pracy w zespole sprzedażowym, wraz z aktywnym wsparciem Centrali WGN i dedykowanego opiekuna Partnera WGN. To system specjalistycznych szkoleń, i dedykowanych materiałów wdrożeniowych, w tym video. Te działania pozwalają budować stabilny zespół, osiągający ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe.

Pomoc przy sprawach organizacyjnych i narzędzia, które zapewniają sukces

WGN oferuje swoim Partnerom pomoc przy wyborze odpowiedniego lokalu pod nowe biuro. Wspiera także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania poprzez dostarczenie wszelkich niezbędnych projektów graficznych, zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej. WGN udostępnia swoim franczyzobiorcom unikatowe narzędzia i programy, które zapewniają bezpieczne i skuteczne prowadzenie działalności. Zapewnia również globalny i regionalny marketing i dostęp do największej w Polsce bazy nieruchomości wszystkich członków Grupy WGN, co przekłada się na dalekosiężne sukcesy finansowe i ogromną rozpoznawalność marki, nie tylko w Polsce ale również na arenie międzynarodowej.

Brak zakazu konkurencji

W przeciwieństwie do wielu innych sieci franczyzowych, współpraca z Biurem Nieruchomości WGN nie jest równoznaczna z zakazem prowadzenia działalności konkurencyjnej. Baza ofert nieruchomości Partnera jest jego własnością.

Wsparcie i korzyści dla franczyzobiorcy WGN. Zobacz, jak z sukcesem prowadzić własne biuro nieruchomości!
Znana marka gwarantem sukcesu

Franczyzobiorca Grupy WGN korzysta z marki o ugruntowanym statusie i szerokiej rozpoznawalności. Jako przedsiębiorca działający w ramach największego koncernu obrotu nieruchomościami w Polsce ma także dostęp do know-how wypracowanego przez blisko 30 lat działalności na rynku nieruchomości – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

WGN udostępnia swoim Partnerom ogromną bazę ofert nieruchomości,  zarówno z rynku mieszkaniowego pierwotnego i wtórnego, nieruchomości komercyjnych dla inwestorów o róznym portfelu, nieruchomości premium, jak apartamenty, rezydencje, posiadłości, pałace i zamki. Dzięki temuj lokalne biura nieruchomości mają szansę pośredniczyć w dużych, opłacalnych transakcjach. Gwarantuje to również publikację regionalnych ofert na ponad 100 serwisach internetowych nie tylko należących do Grupy WGN. Franczyzobiorcy korzystają również dzięki możliwości globalnej reklamy, gdyż informacje o WGN pojawiają się zarówno w prasie, internecie, jak i na niezwykle popularnych i prestiżowych targach nieruchomości, wliczając najważniejsze tego typu wydarzenia na świecie jak MIPIM w Cannes czy EXPO REAL w Monachium. Ponadto przedsiębiorcy przystępujący do współpracy z franczyzodawcą zyskują dostęp do trzech wydawnictw Grupy WGN, tj. „Apartamenty & Rezydencje”, „Investment Properties – WGN Group” oraz „Property Journal”. W wydawnictwach regularnie zamieszczane są oferty oddziałów WGN prowadzonych przez Partnerów. Nie bez znaczenia pozostaje również wielopłaszczyznowa współpraca z amerykańskim koncernem nieruchomości Realty Executives International, który uczestniczy przy przeprowadzaniu transatlantyckich transakcji.

Nieustające wsparcie

Poza startowym szkoleniem każdy Franczyzobiorca ma zagwarantowane stałe wsparcie działu prawnego oraz systematyczne, profesjonalne szkolenia w czasie trwania współpracy. Kilkudniowe Kongresy Szkoleniowe odbywają się przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Najlepsi specjaliści i eksperci oraz czołowi liderzy branży objaśniają zawiłości prawne związane z rynkiem obrotu nieruchomościami, uczą zawierać umowy pośrednictwa i szkolą franczyzobiorców w zakresie pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych z ogłoszeniami. Partner poznaje również zagadnienia związane z technikami marketingowymi i psychologią sprzedaży, uczy się także wyceniać obiekty i konstruować prawidłowe opisy nieruchomości. Istotne są również szkolenia dotyczące technik najlepszego fotografowania, które pozwalają odpowiednio wypromować nieruchomości w sieci. Specjalnie dla  franczyzobiorców WGN uruchomiony został też tzw. helpdesk, czyli system telefonicznego i elektronicznego wsparcia Partnera. 

Ważnym elementem w procesie kompleksowego szkolenia doradców WGN jest również działanie Akademii Nieruchomości i Inwestycji (utworzonej przy współpracy z Grupą WGN), której szkolenia pozwalają absolwentom uzyskiwać ponadprzeciętne wynki sprzedażowe.

Możliwość stałego rozwoju

Umowa z WGN obejmuje pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz usługi związane z pośrednictwem kredytowym. Partnerzy mają możliwość ponadto rozszerzenia swojej działalności o dodatkowe usługi około nieruchomościowe, jak np. WGN Aranżacje Pod Klucz, WGN Wyceny, WGN Remonty czy WGN Ubezpieczenia i wiele innych rozszerzeń zakresu usług świadczonych przez Partnerów. Misją WGN jest bowiem kompleksowe wsparcie klientów w jednym miejscu.

Opłaty za franczyzę WGN – ile kosztuje licencja na biuro nieruchomości? 

Własne przedsiębiorstwo na franczyzie WGN to pomysł na otwarcie własnego dochodowego biznesu przy niskich kosztach inwestycji. Przystąpienie do Grupy WGN nie wymaga dużego kapitału a zwrot wkładu własnego następuje po krótkim czasie od rozpoczęcia działalności – przeważnie w 3 miesiącu.

Jednorazowa opłata startowa za przystąpienie do współpracy wynosi 4 000 zł netto.

Następnie pojawia się miesięczna, bardzo atrakcyjna opłata stała, z której na okres dwóch pierwszych miesięcy zwolnieni są nowi Partnerzy. Jej wysokość jest niezależna od uzyskanego dochodu danego biura czy od ilości zatrudnionych agentów.

Co zawiera pakiet franczyzowy Grupy WGN Nieruchomości?

Wraz z opłatą licencyjną Partnerzy zyskują dostęp do następujących praw i zasobów:

 • możliwość korzystania z systemu identyfikacji wizualnej WGN: logotypu, zewnętrznych oznaczeń, wzorów typografii oraz firmowych druków,
 • wzór systemu aranżacji i wyposażenia wnętrza biura,
 • dokumentacja schematów struktur organizacyjnych gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie Biura WGN,
 • spis zasad zarządzania biurem i porady dotyczące budowania solidnego stałego zespołu doradców i agentów nieruchomości,
 • zasady nawiązywania współpracy z klientami indywidualnymi, deweloperami oraz kontrahentami instytucjonalnymi,
 • program iNET.wgn.online – nowoczesne profesjonalne narzędzie obsługujące Biura WGN w internecie przy pomocy systemu MLS WGN, który zapewnia wielokrotną wymianę około 30 tysięcy ofert nieruchomości pomiędzy placówkami WGN. Dostępne jest również CRM, czyli narzędzie niezbędne do zarządzania ofertami i zleceniami, kontaktami z klientem oraz działaniami zespołu doradców ds. nieruchomości,
 • przypisany franczyzobiorcy indywidualny portal internetowy w 65 językach, wyposażony w zaawansowaną wyszukiwarkę ofert nieruchomości,
 • procedury dotyczące składowania i obiegu dokumentacji w biurach WGN, czyli System Jakości – ZJ WGN,
 • organizowane i dofinansowywane przez Centralę WGN szkolenia mające na celu podnoszenie skuteczności, bezpieczeństwa i profesjonalizmu doradców WGN;
 • organizowane i dofinansowywane przez Centralę WGN szkolenia i procedowanie strategii dla Dyrektorów i Managerów Biur WGN odbywające się podczas Konwentów Dyrektorów WGN,
 • księgi standardów, czyli licząca sobie ponad 200 wzorów dokumentacja zawierająca między innymi:  zasady bezpieczeństwa wszystkich umów i transakcji WGN, umowy pośrednictwa sprzedaży, oferty handlowe, wykaz materiałów istotnych przy zawieraniu umowy pośrednictwa, standardy raportów marketingowych wystawianych przy sprzedaży nieruchomości, umowy agencyjne dla doradców prowadzących własną działalność gospodarczą oraz doradców bez działalności, wzory dokumentacji związanej z umowami najmu nieruchomości z sektora mieszkaniowego i komercyjnego, regulamin systemów bezpośredniej sprzedaży, spis atutów WGN niezbędnych przy zawieraniu umów pośrednictwa na wyłączność, dokumentacja związana z wdrożeniem wytycznych RODO i sto kilkadziesiąt innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowo otwartego Biura WGN,
 • gwarancja partycypacji w kosztach poniesionych przez franczyzobiorcę na rzecz lokalnych działań marketingowych,
 • wsparcie i bieżące doradztwo we wszelkich kwestiach formalno-prawnych oraz pomoc w ocenie pojawiających się problemów (natychmiastowa minimalizacja ryzyka związanego z podjęciem złych decyzji).
Co zawiera opłata marketingowa dla Centrali WGN Nieruchomości?

 Do usług zapewnionych przez opłatę marketingową wliczają się:

 • automatyczny eksport ofert nieruchomości do ponad 100 portali i serwisów internetowych,
 • reklama ofert Partnera w angielsko-polskim czasopiśmie “Property Journal” (głównie nieruchomości komercyjne i premium),
 • reklama ofert Partnera w angielsko-polskim katalogu “Investment Properties WGN Group”,
 • reklama ofert Partnera w czasopiśmie „Apartamenty & Rezydencje
 • publikacja m.in. ofert komercyjnych Partnera w serwisach Komercja24.pl oraz Property Journal.pl, ofert nieruchomości premium w serwisach: ApartamentyPolska.com.pl, Ekskluzyw.pl oraz ApartamentyRezydencje.com, ofert działek, terenów i gruntów w serwisie Dzialki.pl
 • reklama całej Grupy WGN w mediach o ogólnopolskim zasięgu,
 • publikacja ofert Partnera i innych materiałów filmowych na TV.wgn.pl,
 • publikacja artykułów eksperckich, raportów i wypowiedzi Partnera dotyczących rynku nieruchomości w prasie i popularnych portalach internetowych, jak Onet,pl, Wp.pl, Interia,pl, Otodom.pl i wiele innych.
Jakie wymagania musi spełniać przyszły franczyzobiorca Grupy WGN Nieruchomości? 

Szukamy osób, które:

 • posiadają na własność lub deklarują chęć wynajęcia atrakcyjnie zlokalizowanego lokalu o minimalnej powierzchni 25 m2, z możliwością zamieszczenia podświetlanego szyldu zewnętrznego o pow. min 3,5 m2, przy czym preferowane są lokale na parterze,
 • założą nowe Biuro w odległości dalszej niż 0,5 km od już istniejących Biur Nieruchomości Grupy WGN (jeżeli w danym mieście założono już stacjonarny punkt WGN)
 • wyrażają gotowość prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w postaci Oddziału Biura Nieruchomości WGN,
 • chcą zawrzeć umowę o współpracy gospodarczej (poprzez nabycie franczyzy),
 • są gotowe na odbycie pakietu szkoleń startowych (pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarządzanie biurem i doradcami), wdrożenie do procedur zapisanych w Systemie Jakości – ZJ WGN oraz przekazanie know-how firmy WGN,
 • zgadzają się na zawarcie umowy na czas nieokreślony (okres wypowiedzenia wynosi 4 miesiące),
 • odznaczają się wyjątkową motywacją, zaangażowaniem oraz wysoką kulturą osobistą i są zaprogramowane na sukces finansowy i zawodowy.
Porównanie kosztów samodzielnego prowadzenia biura a franczyzowego biura WGN
 Własne biuro nieruchomości, prowadzone pod indywidualną marką (kwoty netto)Franczyza WGN
1. Strona internetowa:- projekt, wykonanie, postawienie (koszt jednorazowy)1500 – 15 000 zł przyjęto średnio 5 000 zł0 zł * 
2. Strona internetowa:- utrzymanie: domena – opłata roczna50-150 00 zł / rok przyjęto średnio 10 zł / m-c0 zł *
3. Serwer (w tym poczta e-mail)100 – 350 zł / rok przyjęto średnio 20 zł / m-c0 zł *
4. Program CRM do zarządzania bazą ofert – abonament miesięczny100 – 600 zł / m-c przyjęto średnio 400 zł / m-c0 zł *
5. Dodatkowe loginy, za każde nowe stanowisko dla kolejnego agenta / w zależności od wybranego programu30 -100 zł / za login / m-c przyjęto średnio dla 4 agentów – 200 zł/ m-c0 zł *
6. Abonament na portale, reklamy ofert biura – koszt zależy od ilości ofert biura i portali, na które agencja eksportuje ofertyZwykle brak zniżek dla pojedynczych biur, konieczność płacenia ceny regularnej  przyjęto minimum dla bazy 200 ofert przy eksporcie do 5 największych portali –3 000 zł/ m-cw ramach opłaty marketingowej * eksport ofert biura na ponad 1000 portali branżowych;zniżki na abonamenty dla sieci, pakiety franczyzowe – oszczędności rzędu 30-60%,
7. Rekrutacja pracowników, ogłoszenia na portalach typu pracuj.pl500-1000 zł / m-c pracuj.pl400-550 zł / m-c praca.pl przyjęto średnio za ogłoszenia w w/w portalach – 1100 zł / m-c0 zł *
8. Przygotowanie na start dokumentacji prawnej, wzorów umów pośrednictwa i dokumentów branżowych, umów o współprace, umów agencyjnych, wytyczne RODO (koszt jednorazowy)3000 – 6 000 zł   przyjęto średnio – 4 500 zł0 zł ***
9. Grafik – przygotowanie identyfikacji wizualnej, m.in. projekt wizytówek, logo, branding na stronę net itp. (koszt jednorazowy)500 – 4 000 zł  przyjęto średnio – 1 800 zł0 zł ***
10. Szkolenie na start – szkolenie wdrożeniowe do wykonywania zawodu pośrednika,w przypadku braku doświadczenia w branży (koszt jednorazowy)2000-10 000zł  przyjęto średnio – 5 000 zł0 zł ***
11. Szkolenia regularne, ciągłe poszerzanie specjalistycznej wiedzy (nie uwzględniono kosztów noclegów, dojazdów itp)500 – 6 000 zł rocznie / osobę przyjęto średnio 1 500 zł rocznie / osobę,dla zespołu 5 – osobowego– 625 zł / m-c0 zł **
12. Opieka działu prawnego, porady prawne na bieżąco, w razie potrzeb, aktualizacje umów i dokumentacji prawnej, przystosowanie do zmieniających się przepisów50 – 200 zł / 1 h przyjęto średnio 100 zł / 1 h,przy liczbie godzin minimum 250 h w roku– 200 zł m-c0 zł **
13. Koszty wypromowania marki, renomy, rozpoznawalności agencji wśród klientówNIE DO WYCENIENIA:Wymaga czasu, nakładów finansowych i doświadczenia, nieraz wielu prób i błędów przyjęto minimum dla agencji –3 000 zł / m-c0 zł **
14. Wsparcie merytoryczne na bieżąco, opieka doświadczonego partnera,BEZCENNE / NIE DO WYCENIENIAniemożliwe do zrealizowania przez pojedyncze biuro0 zł **
15. Know – how, przepis na prowadzenie udanego biznesu, sprawdzony przez lidera na rynku nieruchomości w Polsce (koszt jednorazowy)BEZCENNE / NIE DO WYCENIENIA  przyjęto 10 000 zł0 zł ***
16. Przynależność do sieci, kontakt z grupą doświadczonych pasjonatów, dzięki regularnemu uczestnictwu w szkoleniach i kongresach oraz poprzez współpracę w sięci pod wspólna, silną markąBEZCENNE / NIE DO WYCENIENIA/ niemożliwe do zrealizowania przez pojedyncze biuro0 zł ***
  PODSUMOWANIE JEDNORAZOWO: 26 300 ZŁ(nie zawiera niemożliwej do wycenypoz. 16) MIESIĘCZNE WYDATKI: 8 580 ZŁ(nie zawiera niemożliwej do wycenypoz. 14) JEDNORAZOWO: 3 500 ZŁ  (prawie 9- krotnie niższe)


MIESIĘCZNE WYDATKI: 7- KROTNIE NIŻSZE

0 zł * – zawarte w miesięcznej opłacie marketingowej

0 zł ** – zawarte w miesięcznej opłacie franczyzowej

0 zł *** – jednorazowa opłata za przyłączenie do sieci franczyzowej Grupy WGN wynosi 3 000 zł + VAT

Powyższe zestawienie zawiera tylko te aspekty, które składają się na prowadzenie działalności, jaką jest biuro pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nie uwzględniono tu kosztów standardowych prowadzenia działalności, jak podatki, ZUS, czynsz za najem lokalu, opłaty za media,telefony itd.

Bardzo trudno jest przewidzieć faktyczne nakłady finansowe, zarówno te startowe, oraz regularne koszty prowadzenia biura nieruchomości, gdyż wszystko zależy od takich czynników, jak: wielkość miasta, ilości zatrudnionych agentów, ilości ofert biura, funkcjonalności strony internetowej i programu do obsługi ofert itp. Dlatego powyższe ceny zawierają się w widełkach, które i tak są uśrednione.

Dla przykładu, wzory dokumentów można ściągnąć darmowo z internetu, a stronę internetową można zrobić w WordPressie. Tylko czy wygląda to profesjonalnie i czy budzi zaufanie klienta? I czy bezpieczne jest dla firmy pracować na przypadkowych, niesprawdzonych umowach pośrednictwa, czy nie przysporzy to w przyszłości kłopotów i strat, których konsekwencje finansowe mogą wielokrotnie przewyższyć potencjalne oszczędności?

Z powyższego zestawienia wyraźnie widać, że opłata startowa za przystąpienie do Grupy WGN stanowi tylko ok. 10% kwoty w stosunku do kosztów samodzielnego uruchomienia biura. Natomiast miesięczne opłaty w sieci franczyzowej są ok 7-krotnie niższe niż w przypadku prowadzenia indywidualnego biura pośrednictwa nieruchomościami.

Oprócz plusów w postaci znacząco niższych kosztów przynależności do WGN, to jeszcze większą korzyścią jest możliwość uzyskiwania zdecydowanie wyższych przychodów. O wiele łatwiej jest pozyskiwać klientów i oferty nieruchomości na wyłączność biura oraz przeprowadzać transakcje z wyższą prowizją, jeżeli się jest częścią sieci niż samotnie działać na rynku nieruchomości.


Decyzja, czy związać się z największym liderem na rynku nieruchomości, należy do Państwa.

KONTAKT:

WGN, ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław

wgn@wgn.pl

ZOBACZ FILMY O WGN

>>>zobacz film Obchody 25 lat WGN

>>>zobacz film 44 Kongres w Stęszewie 

>>>zobacz film WGN na MIPIM

>>>zobacz film WGN na EXPO REAL

>>> zobacz film Hymn WGN

>>> zobacz film Agenci WGN w akcji 1

>>>zobacz film Agenci WGN w akcji 2

>>> zobacz film z otwarcia biura WGN w Toruniu

>>>zobacz film Obchody 20 lat WGN

Tagi franczyza nieruchomości, franczyza nieruchomości WGN, co daje franczyza WGN

5/5 - (11 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys.

Pomysł na biznes do 50 tys. może być atrakcyjną perspektywą dla osób, które chciałyby podjąć własną działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji, czym dokładnie się zająć. Świetnym rozwiązaniem będzie wtedy franczyza w lukratywnym segmencie nieruchomości, ponieważ taki model działania ma wiele zalet i wiąże się z ciekawymi perspektywami. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją, zapraszamy do współpracy z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
Ile zarabia biuro nieruchomości?

Ile zarabia biuro nieruchomości?

https://pixabay.com Ile zarabia biuro nieruchomości? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to sprawa złożona. Prowadząc własną agencję, bierze się na siebie więcej obowiązków i odpowiedzialności niż w przypadku bycia tylko pośrednikiem, lecz wiąże się to z potencjalnie wyższym wynagrodzeniem. Aspekt ten jest jednak uzależniony od tego, jaką renomę na rynku zdobędzie dany podmiot i ilu

Czytaj więcej »
Franczyza współpraca z WGN

Franczyza: współpraca z WGN

https://www.pexels.com/ Franczyza: współpraca z WGN to sprawdzony pomysł na biznes. Światowe i krajowe wydarzenia udowodniły, że rynek nieruchomości jest bardzo odporny na niespodziewane sytuacje oraz kryzysy. Całkowicie samodzielne zaangażowanie się w tym segmencie bywa jednak wyzwaniem. Często problemem nie są nawet finanse, lecz brak odpowiedniej wiedzy i zaufania ze strony potencjalnych klientów. Ten model biznesowy

Czytaj więcej »
Pomysł na franczyzę

Pomysł na franczyzę

https://www.pexels.com Pomysł na franczyzę może prowadzić do rozpoczęcia udanej działalności. Warunkiem koniecznym jest odpowiednia koncepcja, która powinna się rozpocząć od wybrania stosownej branży. Sam model funkcjonowania w takiej formie jest naprawdę ciekawy i bardzo perspektywiczny. Dobrze sprawdza się to w branży nieruchomości, zwłaszcza gdy mowa o pośrednictwie. Jeżeli chcesz podjąć się takiej działalności pod znanym

Czytaj więcej »
Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

Jak zostać pośrednikiem nieruchomości?

https://pixabay.com Jak zostać pośrednikiem nieruchomości? Nad tym pytaniem zastanawia się sporo osób, które przyciągają liczne informacje o potencjalnie wysokich zarobkach w tej branży. Rzeczywiście, praca w tym segmencie może być ciekawa i dochodowa. Obecnie nie ma wielu ograniczeń formalnych, lecz oczywiście nie każdy nadaje się do tego zawodu. Mając odpowiednie predyspozycje, warto jednak rozważyć spróbowanie

Czytaj więcej »
Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii.

Franczyza w nieruchomościach w dobie pandemii koronawirusa może wydawać się ryzykownym posunięciem. Zmiany na rynku, niestabilna gospodarka i obostrzenia wprowadzane przez rząd skutecznie zniechęcają do działania. Tymczasem może się okazać, że jest to tak naprawdę bardzo dobry moment na wejście w ten biznes. Spis treści:Własna firma ze sprawdzonym pomysłem?Franczyzowy model biznesowySektor nieruchomości godny uwagi franczyzobiorcówDobra

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Franczyza nieruchomości czy własne biuro?

Rozważasz dołączenie do stabilnej franczyzy nieruchomości lub otwarcie własnego biura nieruchomości? Przeczytaj poniższy poradnik o najważniejszych cechach obu modeli prowadzenia biura nieruchomości i będziesz mógł zdecydować – która opcja jest dla ciebie idealna. Dowiesz się z niego również – co oferuje swoim Partnerom Grupa WGN – najsilniejsza marka franczyzowa nieruchomości w Polsce. Spis treści:Wzrost popularności

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości czy własna marka?

Franczyza nieruchomości czy własna marka?

https://pixabay.com Franczyza nieruchomości jest modelem biznesowym, który wybiera coraz więcej osób zainteresowanych działalnością na tym rynku. Wynika to z mocno ułatwionego startu i pewniejszych perspektyw na osiągnięcie sukcesu. Działanie na własną rękę może być atrakcyjną wizją, która jest jednak ryzykowna. Najlepiej będzie wybrać partnera, który oferuje uczciwe i klarowne warunki współpracy, takiego jak grupa WGN.

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Agencja nieruchomości w formie franczyzy

Agencja nieruchomości w formie franczyzy

https://www.pexels.com Agencja nieruchomości w formie franczyzy to dobra koncepcja na dochodowy biznes. Korzystając z takiego modelu, można przeskoczyć poważne bariery wejścia na rynek powiązane z brakiem zaufania ze strony klientów. Do tego otrzymuje się potrzebne wsparcie, szczególne przydatne, gdy nie pracowało się wcześniej w branży nieruchomości. Zajęcie jest tymczasem ekscytujące i pełne wyzwań. Swoich sił

Czytaj więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce?

Jak zostać agentem nieruchomości w Polsce? Od czasu deregulacji tego zawodu w naszym kraju wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane. Samych formalności nie ma zbyt wiele, lecz wciąż trzeba oczywiście posiadać odpowiednie predyspozycje. Jeśli sądzisz, że je masz, możesz rozważyć założenie własnego biura, zyskując przy tym więcej swobody. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami i podejmij współpracę z Grupą WGN.

Czytaj więcej »
WGN 30 lat na rynku

Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

Branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie Czy w czasie pandemii Grupa WGN odczuła spadek, czy też przeciwnie – wzrost obrotów ? Na pewno ten okres to wyzwanie dla przedsiębiorców (Oddziałów WGN) jak również klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. Rok 2020

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top