Franczyza Nieruchomości WGN

ul. Ruska 22 50 079 Wrocław ,
Phone: 71 337 84 00

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Franczyza Nieruchomości WGN

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Otwórz z nami własne

Biuro Nieruchomości

Franczyza WGN to stabilny biznes
na każdy czas

Napisz do nas, aby rozpocząć współpracę!

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Franczyza nieruchomości WGN
Logo wielkiej giełdy nieruchomości
Centrala WGN

Polska, 50-079 Wrocław, ul. Ruska 22
e-mail: franczyza@wgn.pl

Logo Budynki
~100

biur WGN

Logo Teczka
33 lata

doświadczenia

Logo Certyfikat
75%

ofert na wyłączność

Logo Dłonie
265 000+

przeprowadzonych transakcji

Logo Medal
530 000+

zadowolonych klientów

Własne biuro nieruchomości – zarobki

Własne biuro nieruchomości - zarobki

https://pixabay.com

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście drogą franczyzy, która może być bardzo opłacalna.


Spis treści:
Jak to wygląda w ramach franczyzy?
Współpraca z WGN
Atuty tego wariantu
Ile można zyskać, prowadząc taką agencję, a ile w niej pracując?
Charakterystyka działalności
Potencjał finansowy

Zarobki we własnym biurze nieruchomości w modelu franczyzowym

W przypadku własnego biura nieruchomości zarobki są uzależnione od skuteczności podejmowanych działań. Korzystając z franczyzy, można znacznie ułatwić sobie początek i rozwój działalności, omijając wiele barier, które spotykają nowe podmioty, wielokrotnie doprowadzając do ich stagnacji lub upadku. W tym celu trzeba znaleźć rozpoznawalną markę, która zapewni uczciwe warunki. Tak będzie, jeżeli postawisz na WGN.

Spróbuj z WGN

Grupa WGN jest już doskonale znana na rynku nieruchomości, co odgrywa kolosalną rolę. Specyfika tego segmentu jest oparta w dużej mierze na zaufaniu, a klienci kojarzą nas z pośrednikami godnymi zaufania. Do franczyzobiorców podchodzimy w perspektywie partnerskiej, a nie bezwzględnej nadrzędności. Oznacza to przejrzyste i klarowne warunki współpracy, uczciwe dla obu stron. Decydując się na taki ruch, prowadzisz zatem swoje biuro, ale pod naszą marką, korzystając z wypracowanego przez lata know-how i mogąc liczyć na wsparcie w zasadzie na każdym etapie prowadzonej działalności. Pobieramy stałą opłatę franczyzową, która nie jest uwarunkowana przychodem całego biura. Tym samym masz pewność, że jeżeli sprawdzisz się w tej branży i agencja będzie dobrze prosperować, przełoży się to na realne zyski, które zachowasz dla siebie lub przeznaczysz na dalszy rozwój. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Co przemawia za tym rozwiązaniem?

Przed laty do takiej działalności potrzebna była licencja, ale zmiany prawne zniosły taki obowiązek, a obecnie agencję może prowadzić niemal każdy, kto ma do tego zapał i pewne środki na start. Problem dla początkujących podmiotów polega na tym, że klient, który ma wydać setki tysięcy złotych na mieszkanie, nie jest raczej skłonny na pośrednictwo w tej sprawie ze strony biura, którego zupełnie nie zna. We franczyzie jest zgoła inaczej, ponieważ nawet w przypadku dopiero otwartych punktów klienci widzą znajomą markę, więc czują, że mogą jej zaufać. Pozwala to pokonać spore bariery wejścia, które obowiązują na rynku, wynikające jednak nie z nakładów potrzebnych na otworzenie biura, lecz kwestii specyfiki pośredniczenia w nieruchomościach. Dla właściciela biura dużym atutem jest to, że posiadając sprawdzone know-how, może się szybciej rozwijać i zapobiegać błędom, które popełniłby zapewne, poznając branżę całkowicie na własną rękę. Do tego może uniknąć znaczących nakładów na marketing, które trzeba przeznaczyć na promocję zupełnie nowego i anonimowego podmiotu.

Jakie jest wynagrodzenie agenta, a jakie mogą być zarobki we własnym biurze nieruchomości?

Zarobki we własnym biurze nieruchomości różnią się od wynagrodzenia, które otrzymałbyś, zatrudniając się jako pośrednik w już istniejącej agencji. Trzeba mieć świadomość, że charakterystyka poszczególnych zajęć ogromnie od siebie odbiega. Właściciel siłą rzeczy musi realizować wiele zadań kierowniczych, którymi nie musi się przejmować członek personelu.

Jak wygląda specyfika pracy?

Choć profil działalności jest z pozoru ten sam, różnice w obowiązkach są duże. Rolą agenta jest pośredniczenie w transakcjach, podczas których odpowiada on najczęściej za przeglądanie, selekcję i wybór odpowiednich ofert, prezentowanie nieruchomości czy ewentualne branie udziału w negocjacjach. Dokładne zadania są uzależnione od ustaleń z klientem odnośnie do tego, jak dużej oczekuje on pomocy. Od kandydata na takie stanowisko oczekuje się podstawowej wiedzy z rynku nieruchomości, ale przede wszystkim dobrego kontaktu z ludźmi. Jednym z podstawowych wymogów jest też najczęściej posiadanie prawa jazdy, ponieważ pośrednik musi być mobilny, gdyż często jeździ na spotkania z klientami w celu prezentowania im poszczególnych miejsc. Prowadząc biuro, zwykle również pośredniczy się przy części transakcji, ale do tego trzeba kierować całym podmiotem. Oznacza to sporo typowej pracy biurowej, dopełniania formalności, a przy rozwoju agencji konieczność zadbania o zatrudnienie nowych osób i sprawne kierowanie zespołem. Wiąże się to tym samym ze znacznie większą liczbą obowiązków typowo menedżerskich.

Perspektywy finansowe

Większość agentów pracuje na umowach współpracy z zarobkami prowizyjnymi lub umowach o pracę ze stałym wynagrodzeniem uzupełnianym o prowizje transakcyjne. Wyciąganie średniego wynagrodzenia z tego zawodu jest jednak mylące, ponieważ dla pośrednika kluczowe jest to, ile ma transakcji i na jakie sumy będą one opiewały. Zupełnie inne realia panują w mniejszych miastach, a inne w większych metropoliach. Przedział zarobków może się wahać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, więc zróżnicowanie jest spore. Prowadząc biuro, można zarobić jeszcze więcej, choć przejmując kolejne obowiązki. Plusem dla właściciela jest to, że ma on realny wpływ na sprawność funkcjonowania, a przez to obroty agencji. Jest to ważne, gdyż zatrudniając się u kogoś, pojawia się zawsze pewna nutka niepewności, ponieważ nawet najlepszy agent nie będzie osiągał sukcesów w źle funkcjonującym biurze.

Zarobki we własnym biurze nieruchomości są uzależnione od liczby klientów i przeprowadzanych transakcji. Pomimo konieczności pokrycia kosztów działalności na dobrze prowadzonej agencji można zarobić więcej, niż pracując tylko jako pośrednik. Rozsądnym wyborem jest spróbowanie swoich sił w modelu franczyzowym, na co możesz się zdecydować, współpracując z WGN.

5/5 - (7 votes)

Osiągnij sukces

w branży nieruchomości
Zobacz również.
Franczyza nieruchomości

Franczyza nieruchomości

Franczyza nieruchomości to rozwiązanie, które stanowi bardzo dobrą alternatywę dla prowadzenia własnego biura. Istotną zaletą takiego modelu biznesowego jest znacząco ułatwiony start w branży, a także próg wejścia będący w zasięgu praktycznie każdego przedsiębiorcy. Wsparcie udzielane przez specjalistów w dużej mierze przyspiesza proces budowania rynkowej pozycji. Franczyzobiorca utrzymuje przy tym pełną kontrolę nad prowadzonym biurem.

Czytaj więcej »
Franczyza nieruchomości krok po kroku

Franczyza nieruchomości krok po kroku

https://www.pexels.com W poniższym artykule prezentujemy, jak rozpocząć franczyzę nieruchomości krok po kroku. Jest to sposób na wystartowanie z własnym biurem z pominięciem pewnych uciążliwych ograniczeń. Możesz się na to zdecydować, jeżeli tylko czujesz, iż masz odpowiednie predyspozycje do tej branży oraz posiadasz pewne środki na rozpoczęcie działalności. Najlepszym wyborem będzie podjęcie się współpracy z renomowaną

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku?

https://www.pexels.com Jak założyć biuro nieruchomości krok po kroku – to pytanie, które często zadają sobie osoby myślące o karierze w tej branży. Czasem decydują się na to pracownicy, którzy funkcjonowali wcześniej w większych agencjach. Swoich sił mogą spróbować także ludzie, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tym biznesem, lecz mają odpowiednie predyspozycje. Optymalnym rozwiązaniem

Czytaj więcej »
Uścisk dłoni

Praca pośrednika WGN w agencji nieruchomości w czasie pandemii

Praca w agencji nieruchomości w okresie pandemii, z jakim przyszło nam się zmierzyć, to na pewno trudny czas. To wyzwanie nie tylko dla przedsiębiorców ale również i klientów. Już na początku marca 2020 r. WGN opracował i wdrożył szczegółowe Procedury WGN Antykowidowe dla agentów, pracowników administracyjnych i klientów, co pozwoliło całej Grupie WGN i jej klientom przejść bezpiecznie przez dotychczasowy okres pandemii, bez narażania ich na utratę zdrowia.

Czytaj więcej »
WGN 30 lat na rynku

Kiedy nowy Partner WGN może zacząć zarabiać?

Branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie Czy w czasie pandemii Grupa WGN odczuła spadek, czy też przeciwnie – wzrost obrotów ? Na pewno ten okres to wyzwanie dla przedsiębiorców (Oddziałów WGN) jak również klientów nie tylko w Polsce, ale i na rynku międzynarodowym. Rok 2020

Czytaj więcej »
Jaką franczyzę wybrać?

Jaką franczyzę wybrać?

https://www.pexels.com Jaką franczyzę wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają pomysłu na własny biznes. Taki model funkcjonowania zyskuje coraz większe uznanie, gdyż niesie ze sobą mnóstwo korzyści, nawet dla początkujących przedsiębiorców. Schemat ten sprawdza się w różnych branżach, a jedną z nich jest na pewno segment nieruchomości. Na tym rynku operuje się dużymi

Czytaj więcej »
Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł

Franczyza do 50 tys. zł jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą założyć swoją działalność, ale nie mają autorskiej koncepcji na biznes. Przy takim poziomie nakładów ten model jest zresztą często najlepszym rozwiązaniem, dając szansę na sukces, ale przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka niepowodzenia. W tym celu trzeba odpowiednio przemyśleć dobór samej branży. Optymalną opcją może być spróbowanie sił na rynku nieruchomości, podejmując współpracę z Grupą WGN, która ma największe, ponad 33-letnie, doświadczenie w branży.

Czytaj więcej »
Jak otworzyć agencję nieruchomości?

Jak otworzyć agencję nieruchomości?

https://www.pexels.com Jak otworzyć agencję nieruchomości? Jest to prostsze, niż myślisz. Nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień, więc bazą jest posiadanie pewnych środków finansowych na początek i oczywiście odpowiednie cechy personalne. Działanie na własną rękę będzie trochę utrudnione, więc warto rozważyć przystąpienie do franczyzy. Operujesz wtedy pod szyldem sprawdzonej marki, wzbudzając większe zaufanie klientów. Taką możliwość

Czytaj więcej »
Własne biuro nieruchomości - zarobki

Własne biuro nieruchomości – zarobki

https://pixabay.com Zarobki we własnym biurze nieruchomości są zagadnieniem w pewnym stopniu skomplikowanym. Wszystko przez to, że trudno jest tu mówić o jednoznacznych liczbach. Jest to uzależnione od ilości klientów czy wartości realizowanych transakcji. Właściciel takiego podmiotu ma szansę na lepsze wynagrodzenie niż sam agent, choć bierze na siebie więcej odpowiedzialności i obowiązków. Warto rozważyć pójście

Czytaj więcej »
Franczyza współpraca z WGN

Franczyza: współpraca z WGN

https://www.pexels.com/ Franczyza: współpraca z WGN to sprawdzony pomysł na biznes. Światowe i krajowe wydarzenia udowodniły, że rynek nieruchomości jest bardzo odporny na niespodziewane sytuacje oraz kryzysy. Całkowicie samodzielne zaangażowanie się w tym segmencie bywa jednak wyzwaniem. Często problemem nie są nawet finanse, lecz brak odpowiedniej wiedzy i zaufania ze strony potencjalnych klientów. Ten model biznesowy

Czytaj więcej »
Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości?

Jak założyć biuro pośrednictwa nieruchomości? Pytanie to najczęściej zadają sobie przedsiębiorcy, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat branży i są zainteresowani rozpoczęciem w niej własnej działalności. Poza odpowiednią motywacją biznesową do prowadzenia biura niezbędne będą też pewne kompetencje i umiejętności. W całym procesie kluczowe znaczenie ma też wybór właściwego modelu biznesowego, a obecnie coraz większym powodzeniem cieszy się franczyza.

Czytaj więcej »

Już dziś zacznij

budować swoją przyszłość

Zadaj pytanie. Skontaktuj się z Nami.

WGN Franczyza Nieruchomości 2

Sylwia Chmielewska

Menadżer ds. Rozwoju Grupy WGN

Agentka Franczyza Nieruchomości WGN

Luiza Stasiak

Dyrektor ds. Rozwoju Grupy WGN

Zadzwoń
NAPISZ DO NAS
Scroll to Top